На Полтавщині почастішали випадки шахрайств із банківськими картками

Шахраї видають себе за банківських працівників та повідомляють нібито «банк змінює реквізити» чи «з вашою банківською карткою проблема, надайте дані для захисту» або ж пропонують «оцінити послуги банку». Факти таких шахрайств правоохоронці наразі розслідують у Полтаві, Кременчуці та Глобинській громаді, розповіли на сайті поліції області.
Зокрема, за попередньою інформацією слідства, 6 січня у жителя Глобинської громади невідомі особи, представившись співробітниками банку, які здійснюють оцінку якості послуг, зняли гроші з двох карток на загальну суму 75 тисяч гривень. Цього ж дня до мешканця Кременчука зателефонували невідомі та під приводом зміни реквізитів банку зняли з картки чоловіка 7 тисяч гривень.
А 9 січня у Полтаві шахраї намагалися заволодіти коштами місцевої мешканки сумою в 30 тисяч гривень. Як правоохоронцям повідомила жінка, до неї зателефонувала невідома та, надавши неправдиву інформацію, хотіла дізнатись дані банківської карти і зняти гроші. На щастя, жінка вчасно припинила розмову та зателефонувала до поліції.
По всім фактам шахрайських дій правоохоронці розпочали кримінальні провадження за статтею 190 ККУ.
Поліція закликає у жодному разі не повідомляти PIN-код та CVV-код банківських карток, номери та строки їх дії, паролі від інтернет-банкінгу, також не відповідати на СМС нібито від банку, в яких просять надати персональну інформацію. Крім того, застерігають від переходу на сумнівні посилання в СМС чи месенджерах, через які зловмисники можуть отримати доступ до банківських рахунків.
«У разі отримання подібних дзвінків чи СМС-повідомлень радимо не відповідати, а негайно зателефонувати до банківської установи та повідомити службу безпеки про такі дії. Якщо все-таки ви стали жертвою онлайн-шахрайства — негайно звертайтеся до поліції будь-яким зручним для вас способом, або телефонуйте за номером 102», — наголошують у поліції.