Нехтують правами людей із обмеженими можливостями

Полтавець Олександр Німецький мешкає у багатоповерхівці у мікрорайоні Огнівка. Чоловік не може самостійно ходити - мусить їздити в інвалідному візочку. Але у їхньому будинку - жодних умов для таких, як він. Немає ані поручнів, ані спеціального пандуса для візків. Заїжджати у під’їзд йому допомагає жінка. Із цією проблемою сім’я звернулася до відділу містобудування та архітектури Окрябрського виконкому. Звідти відповідь: якщо хочете, щоб під’їзд обладнали, як годиться, надайте пакет документів. Для того, щоб це зробити, полтавці мають отримати план першого поверху від Полтавського домобудівельного комбінату, на балансі якого перебуває будинок. Утім на запит стосовно цього плану у ДБК так і не відреагували. А представники міської влади громадянам повідомили: нічого вдіяти не можуть, адже будинок не комунальний. Натомість у ситуацію втрутилися працівники прокуратури Октябрського району. За словами правоохоронців, Олександр вже близько двох років бореться за свої права фактично самотужки.

Дмитро Дорогейко
старший прокурор Прокуратури Октябрського району м. Полтави
«Прокуратурою прийнято рішення та винесена відповідна постанова про проведення перевірки порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів у діяльності ТОВ «Полтавський ДБК» щодо належного виконання обов’язків, передбачених ст. 27 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», якою передбачено, що планування і забудова населених пунктів, будівництво та реконструкція об’єктів фізичного оточення без пристосування для використання інвалідами не допускаються.»

Проблема наразі перебуває під особистим контролем прокурора району. За результатами перевірки прокуратура вживатиме необхідних заходів.