Перший міський пляж Полтави підготували до Водохреща
Надзвичайники та працівники рятувально-водолазної служби сьогодні зранку розчистили ділянку на Ворсклі, щоб завтра, на Водохреще, усі охочі могли зануритися в освячену воду. Правила поведінки на зимових водоймах на свята чи у будні залишаються незмінними, нагадали вони. Де саме можна буде зануритися 19 січня та як це зробити безпечно — розкажуть наші журналісти.
Якщо занурюватися на Водохреща, то тільки в спеціально відведеному місці. А воно цьогоріч у Полтаві лише одне — на першому міському пляжі. Напередодні свята водолази та рятувальники ДСНС розчистили ділянку річки.
Євген Ковальов — водолаз: Сьогодні ми проводимо підготовку до завтрашнього свята Водохреща. І по мірі обставин будемо забезпечувати безпеку людей, якщо вони будуть виходити на лід, де не треба, будемо слідкувати і не допускати нещасних випадків.
У посиленому режимі тут чергуватимуть 6 ДСНС-ників та 3 водолази.
Євген Савчук — начальник КО «Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради»: У зв’язку з комендантською годиною ми працювати будемо з 6 години, будуть чергувати рятівники, і до 20 години будемо постійно тут.
Поради для охочих зануритися завжди незмінні.
Євген Савчук — начальник КО «Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради»: Найголовніше, ні в якому разі не вживати спиртні напої, заходити в воду повільно, не пірнати одразу, тому що це стрес для організму. Вода в цей день освячена і в кранах, тому, якщо є вади по здоров’ю, то краще це зробити вдома.
Рятувальники закликають відчайдухів не випробовувати кригу на міцність. Застерігають: зараз лід тонкий й нерівномірний, через стрімке його танення ризик провалитися зріс у рази.
Андрій Ярощук — начальник відділу техногенної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Полтавської області: Прикрий випадок стався в сусідній області, буквально вчора 4 дітей провалилися під кригу, двоє дітей одразу врятував перехожий, і, на жаль, двоє дітей загинуло.
Микола Павловський — головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Полтавського РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області: Небезпека заключається в тому, що нинішня ситуація на р. Ворскла: температура підвищилася, лід розтає несиметрично знизу та згори, тим більше добавляли воду, скидали з місцевих ГЕС і з’явилися прошарки льоду. Тому візуально лід твердий, але не та надійність його буде, яка очікується.
Лише за цей осінньо-зимовий період на водоймах Полтавщини сталося 13 нещасних випадків, в результаті яких загинуло 11 людей, серед яких 1 дитина, — говорить Андрій Ярощук.
Андрій Ярощук — начальник відділу техногенної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Полтавської області: Можна виходити на лід, якщо його товщина від 7 см для одиночного пересування, якщо група — від 12 см. Лід повинен бути блакитного або зеленкуватого кольору. Сірий лід — крихкий і може провалюватися. Слід уникати місць з течією. Батькам не дозволяти дітям самим виходити на лід, адже це небезпечно.