Тополиний пух

Тополі - одні з найкорисніших для екології дерев. Вони очищують повітря від пилу, сажі, а також від інших шкідливих речовин. Тож саджати тополі біля промислових об’єктів, залізниць та водойм, говорять екологи, необхідно. Щоправда, у період цвітіння у цих рослин є мінус - пух. Він забиває системи вентиляції та навіть може стати причиною пожежі. Також пух від тополь - це досить сильний алерген для багатьох людей, у тому числі полтавців, які вважають: його на вулицях бути не повинно.

В управлінні житлово-комунального господарства кажуть: увесь пух прибирають двірники на закріплених за ними територіях. Щоправда, у Полтаві наразі не вистачає прибиральників, переконують у прес-службі міської ради. Замість семисот їх лише триста. Тож один двірник відповідає за дві-три ділянки, тому ліквідувати увесь пух одразу комунальники не встигають. Лікарі кажуть: цей алерген дійсно може викликати сильний нежить, свербіж очей та першіння у горлі. Щоправда, подібні симптоми викликають не лише тополі, а й пилок інших дерев та трав. До того ж інколи пух стає причиною звичайного подразнення слизових оболонок, яке не має нічого спільного із алергією. Але людям, які відчувають нездужання щовесни у період цвітіння, радять обов’язково звертатися до медиків.

Людмила Гіболенко
міський лікар-алерголог
«Ми радимо приймати душ у приміщеннях, умиватися. Людям із алергією радять лікуватися: дотримуватися дієти, вести певний спосіб життя, тобто намагатися не їздити у цей час за місто.»

Під час алергічної дієти лікарі радять вживати менше фруктів, березового соку та оливкової олії.