Як вберегти зір в умовах відключення світла — поради офтальмологів

Читати, виконувати домашні завдання дуже важливо при гарному освітленні. Свічка або ж ліхтарик, звісно, не можуть цього забезпечити. Як таке освітлення впливає на зір та що робити, аби захистити очі, розповіли на фейсбук-сторінці Департаменту охорони здоров’я Полтавської міськради.
Ліхтарі дають яскраве біле світло, що доволі сильно подразнює сітківку, зазначають у департаменті. Тому не рекомендовано читати, працювати за комп’ютером при недостатньому освітленні або в темряві.
«Це спричиняє підвищення очного тиску та зниження гостроти зору. Через це може з’явитися відчуття дискомфорту, печіння та втоми очей. Розвивається астенопатія — головний біль, дискомфорт, сльозотеча. Призводить до спазму акомодації (це можливість бачити на різних відстанях вдалину та близько). У результаті розвивається короткозорість», — йдеться у повідомленні.
Щоб запобігти погіршенню зору під час читання при світлі свічки чи ліхтарика, лікарі-офтальмологи рекомендують кожні 20 хвилин робити перерву на 20 секунд.
У цей час можна виконати гімнастику для очей або дивитися на віддалені предмети.
«Підійдіть до вікна, зосередьте погляд на близькій видимій деталі (наприклад, ручці вікна), а потім переведіть погляд на максимально віддалений предмет, — радять лікарі. — Така вправа розслабить спазм акомодації».

Рекомендують комплекс вправ для підвищення гостроти зору:
1. Горизонтальний рух очима вправо-вліво.
2. Рух очима вертикально вгору-вниз.
3. Рух очима по колу: за годинниковою стрілкою і в зворотному напрямку.
4. Інтенсивне стискання і розкриття очей у швидкому темпі.
5. Рух очима по діагоналі: скосити очі в лівий нижній кут, потім по прямій вгору. Аналогічно в протилежному напрямку.
6. Часте моргання очима.
7. Зведення очей до носа: до перенісся піднесіть палець і подивіться на нього.
Кожну вправу слід повторювати не менше 6-ти разів у кожному напрямку.
«Бережіть свій зір, бо завдяки ньому ми можемо бачити прекрасне!» — закликають лікарі.