Обговорення закону «Про медіа»: Ольга Герасим’юк зустрілася з медійниками Полтавщини
Сьогодні у Миргороді відбулася зустріч голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольги Герасим’юк із медійниками Полтавщини. Вони обговорювали основні аспекти Закону України «Про медіа», який вступає в силу з березня цього року. Більше про це розкажуть наші журналісти.
31 березня цього року в Україні вступає в дію закон «Про медіа». Цей закон — створення єдиної, впорядкованої та взаємоузгодженої системи правових норм, які регулюватимуть сферу діяльності українських ЗМІ. Аби обговорити усі питання, які виникають у медійників Полтавщини, пов’язаних із впровадженням цього закону, сьогодні до Миргорода завітала Ольга Герасим’юк, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
Ольга Герасим’юк, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення: Національна рада сьогодні працює кожен день над тим, щоб ми також переформатували свою структуру. Тому що усі мовники, які є на інформаційному ринку, крім телеграм-каналів, бо вони не регулюються, всі мовники тепер є сферою нашої відповідальності. Це друковані, онлайн, радіо, телебачення.
Прийняття закону «Про медіа» — це одна із вимог Європейського Союзу, необхідна для входження України в ЄС. За словами Ольги Герасим’юк, робота над цим законом йшла останніх 10 років. Та повномасштабне вторгнення росіян спровокувало різку потребу у проведенні в країні медійної реформи.
Ольга Герасим’юк, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення: 9 розділ — це дуже важливий розділ, який дає нам механізм боротьби з російською пропагандою. Ми можемо заблокувати онлайн-видання, яке належить росіянам. Ми можемо заблокувати ті ресурси, які ми раніше не могли. Наприклад, Медведчуківські канали. Пригадуєте, скільки боротьби було із ними? Скільки шкоди вони зробили, щоби ця війна почалася? Вони фактично працювали на це.
Закон «Про медіа» — це закон про справедливість, каже директор телеканалів «ІРТ» та «Місто+» Ігор Кужик. Адже тепер і онлайн-медіа відповідатимуть за свої публікації перед законом.
Ігор Кужик, директор телеканалів «ІРТ» та «Місто+»: Якщо раніше телебачення отримувало ліцензію, друковані засоби масової інформації отримували дозволи, і вони могли контролюватися, то онлайн-медіа були безконтрольними. Коли ж вступить в дію цей закон, всі медіа будуть в рівних умовах. Вони всі будуть контролюватися, і всі будуть нести відповідальність за те, що вони транслюють, показують чи друкують.
Як зазначила голова Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк, закон «Про медіа» буде запроваджуватися поетапно, деякі норми наберуть сили навіть через декілька років. А питання та правила політичної реклами, передвиборної агітації, які завжди викликали чимало конфліктів з медіа, парламентарі випишуть в окремому законі.