«Ніхто нічого не робить»: полтавці скаржаться на слизькі тротуари
Не зупинки й тротуари, а суцільна ковзанка. Ні сісти в автобус, ні пройти без ризику для здоров’я в ці дні неможливо, скаржаться люди. Чи всі пішохідні тротуари посипають протиожеледною сумішшю комунальники та скільки людей вже звернулися до травмпункту — дізнавалися наші журналісти.
— Дуже слизько, я зараз впаду!
На зупинці «Центральний ринок» утворилася ковзанка. Сідати в громадський транспорт тут небезпечно, скаржаться полтавці.
— Зараз під’їде маршрутка і треба буде в неї сісти, я не знаю як.
— Слизько, от, будь ласка! Ніхто нічого не робить. Нема солі, бачите, солі нема!
— Це дуже небезпечно. Тут багато пенсіонерів ходять на автобус. Особисто я бачив, як людина впала, добре, що вдало.
— Як ви сюди добралися? — Та отож, лізла ледве-ледве.
— Справа в тому, що тут сонця нема, затінок. Хоча б солі насипали.
В Управлінні ЖКГ повідомили: ця зупинка за ними не закріплена. А в інспекції по контролю за благоустроєм пояснюють: території біля магазинів мають обробляти підприємці.
Руслан Редько, заступник начальника інспекції по контролю за благоустроєм Полтавської міської ради: Біля магазинів прибирати сніг та посипати від ожеледиці повинні власники магазинів. Якщо вони цього не роблять, надається припис. Якщо вони не виконують вимоги припису, притягуємо до адмінвідповідальності. Для власників магазинів штрафні санкції — від 750 до 1700 грн.
За останні 3 дні пацієнтів у травмпункті побільшало — говорять медики, які щодня діагностують переломи кінцівок, забої та розтягнення.
Володимир Рошко, в. о. завідувача відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги 1-ої міської клінічної лікарні ПМР: Останніми днями у зв’язку з погодними умовами збільшилася кількість громадян, які звертаються до нашого закладу у зв’язку з травмами, які отримали при ожеледиці. За сьогоднішній день до 5 випадків, за вчорашній — 12, за позавчорашній — 14 випадків травмованих у зв’язку з ожеледицею.
Аби не травмуватися, варто дотримуватися простих рекомендацій, застерігають лікарі.
Володимир Рошко, в. о. завідувача відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги 1-ої міської клінічної лікарні ПМР: Не виходити на тротуари, які слизькі, не виходити на дороги, які не прочищені. Щоб не була слизька підошва. Не спішити, не нести важкі сумки. Обережність в першу чергу залежить від самої людини, від її поведінки в такий час.
Загалом же, за словами медиків, через малосніжну зиму статистика травм не вища, ніж за аналогічний період минулого року.