АЗС і ринки на колекторі: якими можуть бути наслідки?
МАФи — на каналізаційному колекторі у Полтаві. У «Полтававодоканалі» занепокоєні: у випадку пошкодження комунікацій під кіосками до місця аварії елементарно не дістанеться ремонтна машина. А якщо там утвориться провалля, можуть постраждати і люди. На якій відстані від мереж можна споруджувати МАФи та за яких умов — з’ясовувала наша знімальна група.
— Зараз ми знаходимося прямо біля каналізаційного колодязя, в якому недодержані охоронні зони. Позаду нас — кіоск. Ось ми бачимо на схемі місце розташування даного кіоску. Ми стоїмо тут, а тут побудований кіоск.
Це ще один приклад ігнорування охоронних зон каналізаційних колекторів — каже керівник служби каналізації КП ПОР «Полтававодоканал» Іван Мистюк.
Іван Мистюк — керівник служби каналізації КП ПОР «Полтававодоканал»: Є кіоски, які знаходяться прямо на колекторі, глибина залягання приблизно до 4 м, ну і в разі якоїсь небезпеки, провалля, виникнуть проблеми.
Іван Мистюк говорить: у разі виникнення аварійних ситуацій МАФи, що стоять на комунікаціях, перешкоджатимуть роботі водопровідної та каналізаційної служб та є потенційною небезпекою для життя людей. А таких забудов, додає фахівець, у Полтаві багато.
Аналогічна ситуація і на ринку «Браїлки»: колектор пролягає і під торговими кіосками, і під АЗС.
Іван Мистюк — керівник служби каналізації КП ПОР «Полтававодоканал»: Ми знаходимося на вул. Гожулянська. Основний колектор, 500-ка, який з Браїлок виводить стічні води йде через заправку, яка поруч з нами, тобто заправка побудована в охоронній зоні колектора. Також квартальні вуличні мережі, на яких забудований ринок.
Ірина Філоненко — речниця КП ПОР «Полтававодоканал»: Ігнорування охоронних зон каналізаційних колекторів може мати фатальні наслідки. Йдеться зараз не лише про руйнування тимчасових споруд, про пошкодження чи знищення майна. Мова йде про життя людей.
Перед розміщенням тимчасових споруд необхідно мати дозвіл відповідної територіальної громади, говорять у «Полтававодоканалі».
Ірина Філоненко — речниця КП ПОР «Полтававодоканал»: Підприємець, скажімо, хоче спорудити ринок. Він звертається до відповідної ТГ, яка надає ділянку. Після цього підприємець отримує на руки схему розміщення тимчасової споруди з нанесенням інженерних комунікацій.
Водоканалівці нагадують: згідно з державними будівельними нормами, захисну охоронну зону для каналізаційних колекторів визначають залежно від діаметру трубопроводу та глибини його залягання. Вона становить від 5-ти метрів в обидва боки від зовнішніх стінок трубопроводів. У межах таких зон заборонено встановлювати кіоски, виконувати земляні роботи, облаштовувати дорожне покриття та садити дерева.