Переселенці після інсульту не дозволяють оселитися у полтавському ВНЗ поруч із сином
Переселенець із Дніпропетровщини не може забрати свою матір після інсульту до себе. Чоловік знайшов прихисток у спортзалі одного з університетів Полтави і навіть приготував там для рідної людини окреме місце. Чому жінку відмовляються селити у цьому закладі і чи пропонують їй альтернативи проживання — розбиралася Іванна Дімова.
— Ось приготували для мами місце. Все закрито і відгороджено. Нікому ні вона заважати не буде, ні їй ніхто заважати не буде. Все готово. Аби дозволили її перевезти сюди до нас.
Переселенець із Нікополя Віталій Прохоренко разом із дочкою тимчасово проживає у спортивному залі Полтавського медичного університету. Поруч із собою чоловік хоче поселити і свою 69-річну матір.
Віталій Прохоренко, переселенець із Дніпропетровської області: Маму я перевіз з Харківської області, з Куп’янського району. Перевіз її сюди 17 січня після інсульту у першу міську лікарню. І поїхав питати дозволу на поселення. Мені відмовили.
Віталій говорить, що маму з лікарні випишуть за декілька днів. І за цей період потрібно вирішити питання з її розміщенням. Вона вже отримала статус ВПО. Та надати житло на території університету для жінки нині не можуть.
Світлана Польщикова, прессекретарка Полтавського державного медичного університету: Як відомо, мати пана Віталія хвора. Вона після інсульту і потребує спеціального догляду і, звичайно, окремої кімнати. Розмістити її поруч із сином у спортивній залі, де крім них мешкають ще близько 20 чоловік, університет не має можливості.
Аби поселити матір поруч і доглядати за нею, Віталій Прохоренко написав лист звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. У ньому підписалися всі, хто наразі проживає у цьому спортзалі, що не проти такої сусідки.
Іван Гур’єв, переселенець з Харкова: Мама Віталія серйозно захворіла. Вона самотня жінка. Живе у селі під Харковом. Там бойові дії. І щоб поставити її на ноги, він хоче перевезти її сюди. Ніхто не проти, і я в тому числі. А куди діватися? Ми ж одна сім’я тут.
Сергій Распопов, переселенець із Луганської області: Я не проти. Ми всі тут не проти. Писали заяву, підписи ставили. Літня жінка, чому б і не прийняти.
У Департаменті соціального захисту населення говорять: Віталію запропонували перевести жінку після тяжкої хвороби на реабілітацію до Горбанівського геріатричного будинку-інтернату.
Валерій Балагура, начальник відділу роботи зі зверненнями громадян Полтавської ОВА: Було домовлено все, і я надав йому контактні телефони, щоб він ознайомився з умовами перебування громадян в цьому закладі. На що він погодився. Потім на другий день сказав, що мама категорично проти.
Віталій Прохоренко зазначає: умов у спортзалі достатньо, щоб доглядати за людиною, що перенесла інсульт.
Віталій Прохоренко, переселенець із Дніпропетровської області: Тут перший поверх. По-друге, тут з’їзд для візочка є, пандус. Тут нормальні умови. Нехай навіть і туалет (на третьому поверсі), нічого, будемо прилаштовуватися. Не хочу я маму у будинок для літніх віддавати. Я можу за нею доглядати і поставити її на ноги.
Днями до ОВА надійшло офіційне звернення з Верховної Ради з подальшими рекомендаціями, говорить начальник відділу роботи зі зверненнями громадян Валерій Балагура.
Валерій Балагура, начальник відділу роботи зі зверненнями громадян Полтавської ОВА: Нам надійшло чергове звернення з Верховної Ради, куди звернувся наш заявник, із тим, щоб посприяти вирішенню питання так, як бажає його родина. Тобто, маму помістити в цю спортивну залу.
Наразі ситуація із розміщенням переселенки перебуває на контролі у Полтавській обласній військовій адміністрації.