Коза-Дереза і Солом’яний бичок: полтавці навчались виготовляти народну іграшку
Своєрідні, власноруч виготовлені. У Полтаві сьогодні виготовляли народні іграшки. Майстер-клас провів Заслужений майстер народної творчості України Євген Пілюгін. Говорить: від таких виробів були в захваті і в інших країнах. Подробиці — у сюжеті.
— Це тварина, козлик або баранчик. Він такий хутряний, зимовий.
Майстер-клас з виготовлення народної іграшки провів заслужений майстер народної творчості Євген Пілюгін.
— Це будуть вже ріжки до нашого баранчика.
Євген Пілюгін, заслужений майстер народної творчості: Коли у мене народився онук, я подумав: такі гарні казки у нас, і Коза-Дереза, і Солом’яний бичок, а такої ж іграшки немає. Ми стали робити вдома із соломи, із очерету, із вовни — все, що було під руками, перші іграшки.
Разом з семирічною донечкою прийшла виготовити іграшку полтавка Марія. Для них це перший майстер-клас.
Марія, взяла участь у майстер-класі: Здається, що це набагато легше до того моменту, доки не почнеш робити. Робота вимагає ретельності, але якщо робити з любов’ю і бажанням дійти до кінця, то я думаю, що все вдасться.
— Тримай іграшку, будемо в’язати, а зайве ми відріжемо.
Такі заняття дають можливість відпочити, говорить евакуйована із Харкова Анастасія.
Анастасія, взяла участь у майстер-класі: Відчуття спокою, коли усе виходить, — це дуже приємне відчуття. Я дуже люблю робити щось із дротів сама вдома, а тут так сталося, що із дротів і роблять.
Щоб виготовити таку іграшку потрібно дві години часу, матеріали та головне — велике бажання, говорить Євген Пілюгін.
Євген Пілюгін, заслужений майстер народної творчості: Треба каркас, він може бути з дроту, алюміній або мідний. Потім це нитками обмотується, щоб воно вже мало якусь форму: там же ріжки, ноги. Потім залишки хутра з кожуха, із шуби — цими матеріалами обгортається каркас, підклеїмо ПВА, викроюється одяг для нашого звіра, потім йде момент збірки.
Готові іграшки залишили на згадку тут, у Полтавській обласній бібліотеці, де й проходив майстер-клас.