У Полтаві влаштовують заняття з арт-терапії
Арт-терапію для внутрішньо переміщених осіб, дітей з інвалідністю, багатодітних родин та звичайних полтавців проводить одна із громадських організацій. Такий вид психологічної реабілітації все більше набирає популярності, адже на заняттях люди не лише знімають емоційну напругу, а й знаходять нових друзів. Побувала на одному із таких заходів й наша знімальна група.
Катерина, учасниця арт-терапії: Я підліток, у якого скоро ЗНО. Дуже багато навантаження на мене. Ця арт-терапія допомагає мені розслабитися, це розвантажує мене.
Катерина — одна з учасниць сеансу арт-терапії, які у Полтаві проводять для тих, хто потребує емоційного та психологічного розвантаження. Дівчина каже: їй настільки сподобалися такі творчі заняття, що вона дуже хоче, щоб про них дізналися й інші. А ще мріє стати частиною команди, аби теж допомагати людям.
Катерина, учасниця арт-терапії: До заходів ГО «Клас» може долучитися будь-яка людина: діти до 17 років, їхні сім’ї. Пріоритет віддається сім’ям багатодітним, у яких діти з інвалідністю, ВПО. Долучитися та дізнатися можна на фейсбук-сторінці ГО «Клас» або вже саме конкретно через ГО«Класів» представників, яким я сподіваюся колись стати.
Організатори занять — ГО «Клас» разом з проєктом «Спільно»(Соціальні послуги впроваджується Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW).) . Головна мета такої арт-терапії — навчитися самостійно розв’язувати свої проблеми й долати труднощі завдяки мистецтву, каже психолог проєкту Олена Кривенко.
Олена Кривенко, психолог проєкту «Спільно»: Зараз люди потребують саме такого психологічного розвантаження, щоб подолати ті кризи, з якими зіштовхнулися. Ми не занурюємося дуже глибоко в травму, ми навпаки підіймаємо її на рівень паперу і виплескуємо за допомогою кольорів, ліній, свого особистого бачення. Я запропоную тему — мистецтво змінює свідомість, і за допомогою квітів і повітряних кульок ми будемо здійснювати цю цікаву роботу.
Ольга Ніконенко приходить на заняття разом з сином вже втретє. Говорить: такі заходи їм дуже подобаються.
Ольга Ніконенко, учасниця арт-терапії: Два попередні рази ми були на нейрографіці, малювали разом зі сином. Нам дуже подобається ця техніка.
Андрій Ніконенко, учасник арт-терапії: Я сам розвиваюся, сам бачу результат, який мені подобається. І мені хочеться це робити знов і знов. Це дуже цікаво і розвиваюче. Якщо у мене є якісь проблеми чи страхи, я так само можу намалювати вдома, і мені стане набагато краще.
Пані Олена зі своїм сином теж долучаються до арт-терапії. Вони приїхали до Полтави з Луганської області. Кажуть: такі заходи допомагають їм освоїтися на новому місці.
Олена та Ярослав, учасники арт-терапії: Завжди різноманіття, є на чому повчитися. Цікаво дуже, дітям займатися теж цікаво.