У Козубівці на Полтавщині оцифровують музейні експонати
Рятує старожитності. В етнографічному музеї в селі Козубівка на Полтавщині оцифровують експонати. Робить це засновник музею Едуард Крутько. Говорить: нині переводить у цифрову форму одяг та фото. Подробиці — у сюжеті.
Зруйнована часом частина подолу сорочки та пошкоджені рушники. Експонати етномузею у селі Козубівка оцифровує засновник Едуард Крутько. Називає це порятунком старожитностей. Таких зафіксованих на камеру речей понад двісті.
Едуард Крутько, оцифровує речі: Речі текстильні і кераміку почали оцифровувати, мабуть, ну минулий рік, ще до війни, але потім початок війни, все припинилося, і ось знову ми відновили цю роботу. Поки оцифровуємо ті речі, які менш габаритні, менш об’ємні, які легше — чисто фізично це робити.
Серед останніх оцифрованих експонатів — це фрагменти вишитих речей, які були знищені у процесі свого існування.
Едуард Крутько, оцифровує речі: Сорочки, рушники, які різали на тряпки, перешивали на якісь торбинки і щось із них зробили. Попри те, що вони втратили свій основний крій, збереглися орнаменти цікаві, і вони представляють велику художню і культурну цінність.
Допомагають фіксувати речі і друзі-фотографи на благодійних засадах, говорить Едуард Крутько.
Едуард Крутько, оцифровує речі: Запрошую фотографа і він із світлом спеціальним, фон. Викладаємо ці речі, прасуємо. І фотографуємо максимально якісно, щоб було читабельне, як і загальний вигляд цієї речі, так і деталі — орнамент, елемент крою, оздоблення.
Окрім речей, Едуард Крутько оцифровує і старі фотографії — сканує. Усі знімки викладає на фейсбук-сторінку етнографічної збірки «Древо».