Порятунок з крижаної води: полтавські рятувальники та водолази провели спільні навчання
Коли одні випробовують кригу на міцність, іншим доводиться їх рятувати. Попри численні попередження не виходити на лід — нещасні випадки не припиняються. Сьогодні водолази та ДСНС-ники відпрацьовували дії з порятунку людини із крижаної води. Бачила все на власні очі наша знімальна група.
Роман Дріманович, водолаз: Це аварійно-рятувальний пристрій «Соломинка». Наповнюється пожежний рукав повітрям і подається до рук потерпілого та витягується пожежним рятувальником його на сушу.
Час лімітовано — 3 хвилини, щоб врятувати, бо:
— 3 хвилини і людина замерзає, кінцівки замерзають, вона промокає і тоне.
Якщо сьогодні нещасний випадок на воді інсценовано -
Євген Ковальов, водолаз: Ми проводимо навчання з ДСНС і будемо показувати, як потрібно правильно надавати допомогу людині, яка провалилася під лід.
І в ролі актора, хоч не кіно, а потопаючого на воді — досвідчений водолаз Євген Ковальов.
Євген Ковальов, водолаз: Не панікувати, спробувати вибратися самому, кричати на допомогу. Широко розставити руки на лід і пробувати вибиратися.
Рятувальники вкотре закликають не виходити на тонку кригу, проте — марно. Минулого тижня випробовував на міцність лід молодий чоловік.
Андрій Бобоня, рятувальник: Посередині річки, десь з оцієї сторони, в ополонці «бультихався» чоловік. Що його мотивувало перейти річку в таких умовах — невідомо.
Допомогти потопаючому може усе — говорять водолази — від порожньої пластикової пляшки, яка триматиме «експериментатора» до усього переліченого.
Роман Дріманович, водолаз: Це у нас драбина буде, кінець Александрова, лижі, палки. Коли побачили, що чоловік провалився під кригу, ми лягаємо «плашмя» і повземо до чоловіка.
І хоч для рятувальників ДСНС більш тематичні пожежі, проте такі навчання не зайві — говорить речник служби. Пояснює: водолазна служба працює за графіком, поза ним з нещасними випадками на воді «щастить» саме ДСНС-никам.
Віталій Шкаревський, речник ДСНС Полтавщини: Ми також підбираємо погодні умови. Коли водойма укрита повністю кригою, коли ми бачимо, що немає на половину криги, як сьогодні. Складнощі свої є і для рятувальників. Ми відпрацьовуємо усі елементи, щоб краще і оперативніше працювати.
Рятувальники говорять: на Полтавщині з початку зимового періоду на водоймах зафіксовано 12 нещасних випадків.