Перейменування вулиць: чи потрібно полтавцям змінювати документи?
З початком повномасштабного вторгнення росіян в Україні, зокрема і в Полтаві, розпочався процес масового перейменування вулиць і провулків. На сесію міської ради, яка не відбулася 22 лютого, було винесено понад півсотні нових варіантів, за які мали проголосувати депутати. Якщо ж вулиці перейменують, що потрібно робити полтавцям із документами — розкаже Іванна Дімова.
Іванна Дімова, журналістка: У межах дерусифікації в Полтавській громаді мають змінити назви для 71 топоніма. Це вулиці та провулки, які містять орфографічні помилки, русизми або названі на честь топонімів російської федерації та республіки білорусь. А чи потрібно переоформлювати документи, якщо вашу вулицю перейменували?
Перейменовання вулиці — це не тільки зміна на табличках фасадів будинків. А ще й у документах людей, що там проживають. Прописка в паспорті та реєстрація місця проживання може залишатися зі старою назвою вулиці, чи провулку — пояснює юрист Юрій Ночовний. Але є безліч випадків, коли зміна назви все ж має значення.
Юрій Ночовний, юрист сектору «Полтавське бюро правової допомоги №1: Якщо людина захоче купити, продати, подарувати, або успадкувати нерухоме майно, то таку зміну в правовстановлюючі документи внесе нотаріус. Додатково це оплачувати не буде потрібно. Фактично нотаріуси, які посвідчують цей правочин, вже вносять відомості в документи правовласності з новою назвою вулиці, змінюючи її зі старої назви на нову.
Тим не менше, документи, які засвідчують право власності на нерухомість залишаються дійсними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані, — каже начальник управління адміністративних послуг Полтавської міськради Наталія Бугрій.
Наталія Бугрій, начальник управління адміністративних послуг Полтавської міськради: У випадку перейменування вулиці українським законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документу про право власності на нерухоме майно, а також свідоцтва про право власності, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину тощо.
А от кого стосується зміна документації після перейменування вулиці, так це юридичні особи. Вони, згідно з чинним законодавством, зобов’язані змінювати адресу свого розташування, наголошує юрист.
Юрій Ночовний, юрист сектору «Полтавське бюро правової допомоги №1: Тому що місцем реєстрації юридичної особи є її фактична реєстрація. Тут доведеться змінювати і установчі документи, і змінювати печатки, якщо такі печатки є.
Для внесення необхідних змін фізичній особі-підприємцю необхідно звернутися у будь-який ЦНАП та написати заяву. Ця послуга безкоштовна.