У Полтаві минулої доби троє людей опинилися у крижаній «пастці»
Провалилися під лід, бо хотіли скоротити шлях. 5 березня у Полтаві сталася трагедія, в ході якої чоловік загинув, а жінка доставлена до лікарні. Того ж дня, в тому ж Подільському районі з води дістали дитину. Деталі дивіться у сюжеті.
Хотіли скоротити шлях, а вкоротили вік.
— Он полоса йде, і шапка її лежить.
Місцеві жителі показують те місце, де напередодні чоловік та жінка переходили через Ворсклу та провалилися під лід. Сталося це 5 березня неподалік зупинки Головка, що в мікрорайоні Левада.
Двоє людей переходили річку ось тут, намагаючись скоротити шлях з Климівки на Леваду.
Як нам повідомили в поліції, врятувати вдалося тільки жінку.
Василь Зуб, інспектор з комунікацій Полтавського районного управління поліції: 5 березня близько 15:30 до поліції надійшло повідомлення від перехожих про те, що поблизу проспекту Миру, це Подільський район нашого міста, у р. Ворскла перебуває двоє людей. На місце події негайно прибула слідчо-оперативна група. Рятувальникам вдалося з води дістати місцеву мешканку 1976 р. н.
47-річну жінку одразу передали медикам. А ось її 39-річний супутник, за попередньою інформацією, одразу пішов під лід.
Світлана Рибалко, речниця ГУ ДСНС України в Полтавській області: Наші рятувальники перші прибули, вони побачили тільки жінку, яка знаходилася посеред Ворскли. Практично посередині. Крига дуже тонка була. На що люди розраховували, коли вони вирішили перейти річку в цьому місці, невідомо. Жінка перебувала, звісно, в шоковому стані. Коли її витягли на берег, вона нічого пояснити не могла, але єдине, що говорила, те, що вона була не одна.
Попередньо стверджувати, що пара була нетверезою, не можна, оскільки через шок та сильне переохолодження чітко говорити жінка була не в змозі, — додають в ДСНС. Тіло чоловіка витягли на поверхню водолази о 17:10 — через півтори години після інциденту.
Василь Зуб, інспектор з комунікацій Полтавського районного управління поліції: За даним фактом розпочато кримінальне провадження, тіло цього чоловіка направлене на судово-медичну експертизу.
Світлана Рибалко, речниця ГУ ДСНС України в Полтавській області: Вона вже пізніше розказувала про те, що вони вирішили перейти річку, скоротити собі шлях.
Владислав, мешканець мікрорайону Левада, досвідчений рибалка. Але, говорить він, у березні на лід ні ногою. Чому — пояснює.
Владислав, полтавець: Це вже не лід, а пластилін. Ти став, він продавлюється під ступнею і ти вже провалився.
Але попри це він постійно бачить людей, які без остраху перетинають річку.
Владислав, полтавець: Взимку люди, які живуть на Климівці, йдуть на роботу з роботи на остановку не на Південний вокзал, а сюди на зупинку, через річку, через лід і так само вертаються назад з роботи. І дітей водять за руку, маленьких.
Того ж дня у тому ж Подільському районі під кригу провалилася дитина. Сталося це близько 14-ї на пляжі «Зелений острів». Її врятував перехожий, який виявився судовим охоронцем на ім’я Олександр Приходько — повідомляють на сайті Територіального управління Служби судової охорони області.
Рятувальники вже вкотре звертаються до громадян з проханням не виходити на тонку кригу.
Світлана Рибалка, речниця ГУ ДСНС України в Полтавській області: Зараз такі погодні умови, крига нестійка, дуже тонка, виходити на водойми смертельно небезпечно. Варто подумати про свою безпеку, безпеку рідних, провести роботу з дітьми. Розказати їм, що не можна гратися на водоймах і яку небезпеку несе тонка крига.
В ГУ ДСНС області констатують: лише від початку року на водоймах Полтавщини загинуло 3 людини.