Волонтери відновлюють вікна на деокупованих територіях
Вікна з екологічних матеріалів для людей, мешканців деокупованих територій, встановлює одна із волонтерських організацій. Конструкцію розробили студенти Кембриджського університету. Такі вікна вже стоять у багатьох квартирах та будинках Ізюма та Лиману. Більше про це дізнавалися наші репортери.
Михайло Галушка, заступник голови правління волонтерської організації «Робін Гуд»: Робиться рамка з кабельних труб. Тоді ця рамка замотується у плівку. Після цього ще раз ми вдіваємо утеплювач і знову замотуємо в плівку.
Ось такі екологічні й зовсім незатратні вікна виготовляє й вставляє в оселі людям на деокупованих територіях одна із волонтерських організацій. Наразі таке виробництво налагодили в місті Ізюм на Харківщині.
Михайло Галушка, заступник голови правління волонтерської організації «Робін Гуд»: Створювати вікна і робити ізоляцію у будинках людей, які не мають можливості зараз і немає сенсу встановлювати новий європакет, тому що там іде війна. Люди дуже цього потребують.
Ідея відновлення вікон після воєнних обстрілів належить студентам Кембриджського університету. Гаррі — один із них.
Гаррі, розробник проєкту з виготовлення вікон: Один з його друзів сім місяців був в Україні, волонтерив. Коли він повернувся в Британію, він сказав, що одна з найбільших проблем, яка чекає українське цивільне населення — зима. Проблема з тим, що розбиті вікна й у будинках дуже холодно. Він зібрав своїх друзів-інженерів і методом проб і помилок вони прийшли до тих вікон, які у нас є зараз.
Михайло Галушка, заступник голови правління волонтерської організації «Робін Гуд»: Люди нам коштів ніяких не платять. У нас працівники, які працюють, ми їм платимо зарплату. Проект орієнтовано не тільки на допомогу людям, які отримують вікна, а й на допомогу тим, хто отримує робочі місця.
Засновниця волонтерської організації — Клара, яка власне й займається проєктом, — розповідає: до України приїхала, аби допомогти евакуюватися своїм землякам бразильцям, а вийшло, що залишилася, аби допомогти українцям.
Клара, засновниця волонтерської організації «Робін Гуд»: 26 числа вона вирішила сама поїхати на кордон, щоб перевезти кількох бразильців. Як вона любить казати: я приїхала для бразильців, а залишилася для українців. Зараз вони працюють з Бразильським парламентом, щоб домовитися про те, щоб Бразилія могла допомогти Україні, вони їх спонукають до того.
Наразі волонтерська організація розширює географію міст й районів, де зможуть допомагати людям.