Обережно — сезон кліщів: на Полтавщині зросла захворюваність на хворобу Лайма
На Полтавщині зафіксували випадки хвороби Лайма. Інфекцію переносять кліщі. Їх активність — розповідають фахівці, припадає на березень-листопад. Як не стати жертвою комах і хвороби та які її перші симптоми — розкажуть наші кореспонденти.
Коли стовпчик термометра у напрямку плюс, надворі сонячно, а зима була теплою — варто остерігатися небезпечної хвороби, — застерігають лікарі.
Олександр Перцевий, лікар-епідеміолог: Характеризується мігруючими папулами, вони червоного кольору і згодом збільшується в діаметрі, а також у центрі з’являється біла плямка.
Усе це симптоми інфекційної хвороби Лайма, її передають кліщі. Харків’янка Юлія щодня гуляє із своїм собакою. Говорить: стежить, щоб ні вона, ні тварина ніде не підчепила паразитів.
Юлія, евакуйована із Харківської області: В принципі, коли собака захворіває, то по ній видно. Ми гуляємо в основному між дворами і по таким вулицям.
Цього року в Полтавській області захворюваність на хворобу Лайма порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла у 2,5 рази. Найнебезпечніший період — з весни до осені, — говорить лікар-епідеміолог Олександр Перцевий. Та інфікуватися люди могли ще минулоріч. Якщо виявили на собі кліща, — краще одразу звернутися до травмпункту — радить фахівець. А якщо такої можливості немає — каже — витягніть його самостійно.
Олександр Перцевий, лікар-епідеміолог: За допомогою пінцета захопити кліща якомога ближче до шкіри, притиснути, але обережно, щоб не розчавити. Потім, коли ви його притиснули, зробити декілька обертів проти годинникової стрілки. З ниткою ситуація подібна, також якомога ближче до шкіри.
Олександр Перцевий говорить: якщо паразита дістали у перші 24 години, то ризик зараження хворобою Лайма мінімальний. А щоб взагалі не стати їх жертвою, варто, збираючись на відпочинок до лісу чи парку, одягати світлий одяг і щодві-три години проводити самоогляд.