«Діалоги про війну»: в Полтаві презентували освітній проект до Дня українського добровольця
Сьогодні в Україні відзначають День добровольця. До цієї пам’ятної дати, встановленої Верховною Радою у 2017 році, у Полтаві презентували освітній проєкт «Діалоги про війну». Як зазначили організатори — присвятили її учасникам добровольчого руху. Більше про це розкаже Ірина Давва.
— Це хмара війни.
— То що тепер будуть стріляти?
— Так, будуть стріляти, буде страшно.
Це фрагмент з освітнього проєкту «Діалоги про війну». Його презентували до Дня українського добровольця.
Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту нацпам’яті у Полтавській області: Це спільний проєкт Українського інституту нацпам’яті та Міністерства інформаційної політики. Він був створений задовго до повномасштабного російського вторгнення. Одним із ініціаторів проєкту є Герой України Жемчугов — український партизан, який виніс величезні катування, поневірявся в російському полоні.
Сам проєкт це три 9-хвилинні відеорозмови школярів з ветеранами російсько-української війни на різні теми, говорить регіональний представник Українського інституту нацпам’яті у Полтавській області Олег Пустовгар.
Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту нацпам’яті у Полтавській області: Це трисерійне документальне відео, де відбуваються розмови дітей із воїнами російсько-української війни. Воїни відповідають на найактуальніші, найпростіші питання про російсько-українську війну: що таке війна, чому в історії людства траплялися війни, коли розпочалася війна, які причини російсько-української війни?
Відео будуть корисні вчителям історії, учням 5-7 класів, військовослужбовцям, журналістам, державним службовцям, працівникам музеїв, бібліотекарям та не тільки, зазначає директор Полтавської академії неперервної освіти Віталій Зелюк. Його вже почали популяризувати.
Віталій Зелюк, директор Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В.Остроградського: Наш механізм роботи з подібними матеріалами зрозумілий, ми працюємо з вчителями, ми фактично виконуємо цю функцію ретрансляції, екстраполяції на різні середовища освітні.
Презентацію освітнього проєкту дивіться сьогодні на телеканалі Місто+ о 20:30.