Полтававодоканалівці тренувалися працювати в умовах підвищеної небезпеки
Працювати в умовах підвищеної небезпеки тренувалися сьогодні Полтававодоканалівці. Вони відпрацьовували навички ремонту каналізаційного колодязя. Робили це на тренувальному майданчику на макеті. Мета — профілактика нещасних випадків. Які ризики чатують на комунальників під землею — розкажуть наші журналісти, які побували на тренінгу.
— Слюсар №1 уже розташувався в колодязі, дивиться, яке є пошкодження, надає своїм колегам інформацію і виконує підготовчі роботи для виконання ремонтних робіт.
Для ремонту водопровідно-каналізаційних мереж працівникам «Полтававодоканалу» доводиться щодня спускатися у такі колодязі. Сьогодні ж вони відпрацьовували алгоритм дій на тренувальному майданчику. Тренінг з безпеки для них провели фахівці Управління Держпраці.
— Слюсар №3 теж, як ви бачите, налаштований, якщо потрібна допомога чи якась реакція.
Підземні роботи відносяться до розряду небезпечних. Серед ризиків — загазованість колодязів та небезпека вибуху, опіків та отруєння працівників, падіння кришки люків, вогкість, обвалення ґрунту. Тому такі відпрацювання на макеті колодязя Полтававодоканалівці проходять регулярно.
Курс «Вимоги з охорони праці та промислової безпеки при виконанні робіт з підвищеною небезпекою у водопровідно-каналізаційному господарстві» складався з семінару та практичної частини.
Костянтин Ткаченко, заступник начальника управління інспекційної діяльності Полтавської області у Полтавській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці: Даний тренінг було заплановано нашим Північним регіональним управлінням як захід інформативний, превентивний щодо забезпечення інформацією працівників Водоканалу. Найперша небезпека — це отримання травматизму, а ще, не дай Бог, смертельний випадок. Тому з урахуванням цих всіх факторів небезпечних проводяться такі заходи.
Анатолій Аксьоненко, заступник голови обласної організації профспілки робітників ЖКГ побутового обслуговування промисловості: Перед тим, як приступити до роботи, треба людину навчити. Сьогодні відбувається навчання. Навчання керівників, відповідальних осіб за питання охорони праці.
Бригада перевіряє справність інвентаря та надійність захисних засобів. Не менш важливо, щоб кожен слюсар та водій діяли у команді, — говорить фахівець з охорони праці «Полтававодоканалу» Сергій Циб.
Сергій Циб, заступник генерального директора з охорони праці КП ПОР «Полтававодоканал»: За своєю специфікою на нашому підприємстві фактично щодня виконуються газонебезпечні роботи в колодязях і роботи підвищеної небезпеки. З метою збереження життя і здоров’я працівників на нашому підприємстві впроваджено систему управління охороною праці, яка в себе включає підготовку персоналу: проведення інструктажів, навчання, медоглядів, щоквартальних аварійних тренувальних занять.
До тренувань з імітацією робочої ситуації, в умовах, максимально наближених до реальних, працівники «Полтававодоканалу» залучаються щоквартально.