Профільна комісія Полтавської облради підтримала внесення змін до показників обласного бюджету
Зміни до обласного бюджету Полтавщини на цей рік, зниження тарифів на тепло у Кременчуці та встановлення пам’ятника Симону Петлюрі у Полтаві. Ці та інші питання обговорили депутати Полтавської обласної ради на засіданні бюджетної комісії. Вони готують проєкти рішень на сесію. Голова обласної ради Олександр Біленький скликає її 24 березня.
Депутати Полтавської обласної ради готуються до сесії. 22 березня вони провели друге засідання постійної комісії з питань бюджету та управління майном. На порядку денному — 30 питань. Основне — внесення змін до показників бюджету Полтавщини на 2023 рік. За словами голови комісії Лариси Босенко, загальний обсяг обласного бюджету на початок року збільшується на 324,3 мільйона гривень.
Лариса Босенко, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном: Звичайно, левова частина коштів піде на медицину. Крім того, підуть кошти на забезпечення фортифікаційних споруд, підуть гроші на забезпечення безпеки дорожнього руху. Це основні видатки.
Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів ОВА: Департаменту охорони здоров’я ОВА — 75 млн гривень. На реалізацію обласної програми розвитку та підтримки обласних комунальних підприємств — 75 млн гривень. На забезпечення поточних видатків закладів охорони здоров’я, в тому числі на придбання медикаментів та виробів медичного призначення — 42 мільйони гривень. На придбання високотехнологічного обладнання — 9 млн 400 тис. гривень.
Серед питань порядку денного — звернення депутата обласної ради Миколи Кульчинського щодо встановлення в Полтаві пам’ятника Симону Петлюрі. Загальна вартість проєкту — 5 мільйонів гривень, зазначив депутат обласної ради Ігор Процай.
Ігор Процай, депутат Полтавської обласної ради: Зараз, можливо, ми не зможемо профінансувати цей пам’ятник у зв’язку з тим, що існує дана постанова. Але сам процес запустити можемо. Це громадські обговорення, ескізи. Ми можемо оголосити конкурс на виготовлення, хтось може прийняти участь. І, найголовніше, треба узгодити питання з містом, де буде у нас виділена територія для того, щоб ми цей пам’ятник облаштували.
Прийняли на комісії і проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до регіональної програми інформатизації „Цифрова Полтавщина“ на 2021 — 2023 роки». Йдеться про модернізацію системи відеоспостереження в 36 громадах області.
Сергій Коломієць, начальник Управління цифрової трансформації ОВА: Це комплексний підхід, в рамках якого буде виділено фінансування в межах нашої програми та спільно з територіальними громадами встановлено додаткові вузли відеоспостереження.
Погодила комісія, але з правками, проєкт рішення обласної ради «Про внесення змін до обласної Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2021 — 2024 роки». На нього планують виділити 1,2 млн гривень.
Світлана Лоскот, начальник Управління інфраструктури ОВА: За даними Управління патрульної поліції, збільшилися ДТП із загиблими та травмованими дітьми на 76%. Смертність дітей збільшилася на 200%, а травматизм цих дітей зріс на 53%. Враховуючи вказану негативну статистику, щодо смертності та травматизму дітей пішоходів є нагальна потреба у продовженні пропаганди дотримання правил дорожнього руху серед дітей та дорослих шляхом популяризації носіння флікерів.
Найбільш суперечливим на комісії було питання про тарифи на теплопостачання у Кременчуці.
Лариса Босенко, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном: Фактично депутати міста Кременчук хочуть, щоби «Полтаватеплоенерго», розширивши межі надання своїх послуг, застосовувало тарифи по місту Кременчук нижчі, ніж в інших містах надання своїх послуг.
За це питання не голосували з юридичних причин, каже Лариса Босенко. Адже не вистачило кворуму. Один з депутатів не голосував через конфлікт інтересів.