Нововедення служби зайнятості

Видача ваучерів на освіту - одне з нововведень сфери зайнятості України. Згідно з новим законом «Про зайнятість населення», громадяни, старші за 45 років, які мають 15 років страхового стажу та будь-який диплом окрім шкільного, можуть безкоштовно навчитися певній професії, підвищити свою кваліфікацію або навіть здобути другу вищу освіту. Для цього їм видаватимуть спеціальний ваучер, із яким безробітні або зайняті українці зможуть підшукати собі навчальний заклад. За словами першого заступника директора обласного центру зайнятості Юрія Кудрі, такий ваучер коштує понад 11 тисяч гривень.

Юрій Кудря
перший заступник директора Полтавського обласного центру зайнятості
«Ваучер розрахований на 90 днів. Людина може скористатися ним раз у житті. На 2013 ми плануємо навчити близько 800 людей. Але загалом таких людей може бути необмежена кількість, тому що цій роботі сприяє Державна служба зайнятості.»

Новий закон про зайнятість, що вступив у силу із 1 січня цього року, також передбачає підтвердження кваліфікації для осіб, які працюють на певній посаді, але не мають відповідного документа державного зразка. Іншими словами, служба зайнятості допоможе , наприклад, касирам стати касирами офіційно.

Юрій Кудря
перший заступник директора Полтавського обласного центру зайнятості
«Це дасть змогу людям, які не мають освіти, отримати свою професію. Вже потім вони мають змогу перейти на ваучер і підвищити кваліфікацію, перекваліфікуватися чи отримати вищу освіту.»

Також на прес-конференції торкнулися питання стимулювання підприємств на створення нових робочих місць. Якщо роботодавець відкриває нову вакансію і влаштовує на неї пільговиків, молодих людей, які закінчили ПТУ або виші, колишніх засуджених чи одиноких батьків, йому повністю відшкодовують єдиний соціальний внесок. А у разі, якщо працівник заробляє на новоствореному робочому місці 3 мінімальних зарплати, держава відшкодовує його керівництву до 50 % єдиного внеску.