На території Полтавщини ліквідували 447 вибухонебезпечних предметів від початку повномасштабного вторгнення
У лісі, на свіжозораному полі, на власному городі, на вулицях. Натрапити на вибухонебезпечний предмет можна практично скрізь, — застерігають у ДСНС області. Нині боєприпаси знаходять майже щодня. Що робити, якщо натрапили на небезпечну знахідку — дивіться у сюжеті.
Час небезпечних знахідок — вибухонебезпечних предметів, — застерігають у Державній службі з надзвичайних ситуацій. З початку цього року їх було знайдено на території Полтавської області — 138.
Світлана Рибалко, речниця ДСНС Полтавщини: Зараз пора наступила така, коли до нас надходить найбільше викликів про виявлення вибухонебезпечних предметів. Почалися земляні роботи. Рятувальники фактично щодня отримують нові повідомлення про те, що знайшли в тому чи іншому районі такі небезпечні предмети.
Натрапити на вибухонебезпечний предмет можна практично скрізь: у лісі, на свіжозораному полі, на власному городі й навіть на вулиці. Біля підозрілих предметів слід поводитися дуже обережно, — говорить речниця ДСНС Полтавщини Світлана Рибалко.
Світлана Рибалко, речниця ДСНС Полтавщини: Біля нього навіть телефонувати не можна. Він може здетонувати від будь-якого руху або навіть звуку. Тому треба відійти на безпечну відстань, зателефонувати і, якщо є можливість, позначити це місце, повідомити людей, які знаходяться поруч, про те, що це небезпечний предмет, і варто не підходити до нього близько.
У разі виявлення вибухонебезпечного предмету слід пам’ятати, що їх знешкодженням мають займатися тільки підготовлені фахівці, — говорять в управлінні Департаменту з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи Полтавської міськради.
Ігор Погрібний, заступник начальника управління Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ПМР: Необхідно зупинити будь-які роботи в районі його виявлення. Відійти від нього на безпечну відстань, про виявлений предмет повідомити екстрені служби за телефонами «101», «102», до прибуття спеціалістів, не допускати до нього сторонніх осіб.
З початку повномасштабної війни на території Полтавської області ліквідовано 447 вибухонебезпечних предметів — повідомили у ДСНС.