Від початку року на Полтавщині сталося 210 пожеж на відкритих територіях
Їжака, який постраждав у вогні, врятували надзвичайники. Подія трапилася у селі Придніпрянське Кременчуцького району. Підпалами знищується не тільки сухостій, але й все живе, що є у ньому. До того ж, від таких займань страждають не лише тварини, а гинуть люди. Більше про це — у матеріалі наших журналістів.
Через підпали сухостою на Полтавщині помирають тварини. Ось такого їжака знайшли рятувальники у Кременчуцькому районі. Він дуже постраждав, але тварину вдалося врятувати. І такі випадки непоодинокі, — каже речниця ДСНС-ників Полтавщини Світлана Рибалко.
Світлана Рибалко, речниця рятувальників Полтавщини: У Кременчуцькому районі ліквідовували пожежу поблизу населеного пункту, дуже була велика територія. Знайшли їжачка обгорілого, віднесли його до ветеринарів. Він живий, але отримав дуже значні опіки. Та не їжачком єдиним. Знаходимо дуже багато загиблих тварин.
Окрім шкоди для екосистеми, такі випалювання небезпечні й для людей. Цьогоріч на Полтавщині вже зафіксували два смертельні випадки від займань на відкритій місцевості.
Володимир Салогуб, начальник ГУ ДСНС Полтавщини: У Полтавському районі 22 березня на приватній ділянці знайдено, на місці випалювання сухої рослинності, згоріло тіло жінко 1937 року народження. Та у Лубенському районі також знайдено обгоріле тіло і також 1937 року народження.
Загалом на 28 березня в області сталося 210 пожеж на відкритих територіях. Це менше, ніж за такий період минулого року, але більше, ніж у 2021-му. Рятувальники нагадують: випалювати траву не можна! За це передбачені штрафи.
Світлана Рибалко, речниця рятувальників Полтавщини: За випалювання сухостою в природних екосистемах людина може отримати від 3 до 6 тисяч гривень штрафу. Якщо це в лісовому масиві, то від 1,5 до 4,5 тисяч штрафу. Шукати будемо паліїв не тільки ми, а й працівники лісового господарства. Також будемо використовувати безпілотні апарати, щоб побачити обсяги та осередки пожежі.
За березень надзвичайники виписали вже понад 20 штрафів.