Гаражна суперечка

Конфлікти між керівництвом та власниками авто у гаражному кооперативі «Каштан-1» тривають вже не перший рік. Автомобілісти кажуть: після того, як на чолі об’єднання став Микола Лебідь, усе пішло шкереберть. На території кооперативу з’явилися нові гаражі, через будівництво яких почали руйнуватися інші споруди. Окрім цього, люди обурені: чому вони мають платити додаткові гроші за оренду землі? До речі, щорічний внесок - 100 гривень, які вимагає від них скарбник «Каштану-1» Анатолій Шевченко - це те, що турбує їх найбільше.

Руслан Гнєздов
орендар гаража у кооперативі «Каштан-1»
«Коли задаєш питання «А що входить у ці 100 гривень - плата за землю чи що?», Шевченко пояснює: «Оплата мого мобільного телефону».»

За словами автомобілістів, відмова від сплати грошей - це гарантований шантаж з боку керівництва. Обрізають світло, не випускають з кооперативу. Власник одного з гаражів Володимир Татарцов пригадує: коли він ліг у лікарню, Лебідь і Шевченко затребували кошти у його сина.

Володимир Татарцов
власник гаража у кооперативі «Каштан-1»
«Я не платив і сказав: «Дайте мені кошторис де вказано, за що я плачу, зберіть нараду, звітуйтесь.» Шевченко сказав моєму сину: «Він усе одно помре, заплати гроші, щоб у тебе не було неприємностей». Ну син і заплатив 200 гривень.»

Люди кажуть: уся бухгалтерія ретельно приховується від них. Їм вже не дають квитанцій, а у звітах хтось розписується за них.

Валерій Тіхменьов
власник гаража у кооперативі «Каштан-1»
«У його документах немає жодного мого підпису, але я у них за все розписався. Вони розпоряджаються грошима, як хочуть.»

Скарбник кооперативу Анатолій Шевченко відмовився від коментарів, направивши нас до голови Миколи Лебедя. Пан Лебідь під час телефонної розмови зазначив: неодноразово пояснював людям, що входить у членський внесок у розмірі 100 гривень. І додав: податківці постановили, що голова кооперативу має отримувати мінімальну заробітну плату. Тож він має право збирати з людей не по 100, а навіть по 350 гривень, але цього не робить. Щодо відключення від електроенергії, пан Лебідь підкреслив: рішення правління кооперативу «Каштан-1» дозволяє залишати без світла людей, які не сплачують внески. Власники гаражів планують захищати свої права у суді, керівництво кооперативу у свою чергу хоче подати на них у суд за наклеп.