Розмова про студентське самоврядування: молодь із полтавських вишів зустрілася з керівництвом області
Який стан та перспективи органів студентського самоврядування на Полтавщині? Та чи впливає це на вибір майбутньої професії? Про ці та інші питання сьогодні студенти вищих навчальних закладів говорили з керівництвом області. Більше дивіться у нашому матеріалі.
Що таке місцеве самоврядування? Хто є його учасниками та як студентське самоврядування впливає на досвід у майбутній професії? Про ці та інші питання говорили студенти полтавських закладів вищої освіти із керівництвом області. Під час зустрічі молодь поспілкувалася із головою Полтавської облради Олександром Біленьким. Він зазначив: участь у студентському самоврядуванні — це хороший старт для майбутньої кар’єри.
Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Наша демократія є трохи викривлена. Ми за короткий час пройшли дуже багато випробувань. В тому числі і війною. І для того, щоб в цьому всьому розібратися, важливо мати певний досвід, важливо пройти, можливо, через горнило виборів, в подальшому, після нашої перемоги, для того, щоб розібратися і зрозуміти суть: що таке місцеве самоврядування, цікаво воно вам чи одразу після випускного — в бізнес… Це дуже добре, але такого досвіду (якби ви захотіли пройти стажування у нас), ви в жодному бізнесі за перші 5 років не отримаєте.
А про стан та перспективи органів студентського самоврядування на Полтавщині студенти обговорили з радником голови Полтавської обласної ради Олександром Глазовим.
Олександр Глазов, радник голови Полтавської обласної ради: На сьогоднішній день вбачається проблемний стан органів студентського самоврядування в області. У більшості закладів вищої освіти є нерозуміння в принципі самого органу, як він повинен функціонувати і задачі цього органу. Для цього ми і робимо на сьогодні детальний розбір самого поняття органу студентського самоврядування разом з представниками адміністрації та працівниками університетів чи коледжів.
Студентське самоврядування може визначати вектор майбутньої зайнятості, розповіла студентам заступниця директора Обласного молодіжного центру Наталія Панченко.
Наталія Панченко, заступниця директора ОМЦ: Студентське самоврядування — це отой самий шлях, ліфт, яким ви можете цікаво, змістовно і з корисним досвідом ввійти в громадський сектор. Бо мою дорогу в молодіжну політику відкрило саме студентське самоврядування. Я з другого курсу була в студентській раді факультету, звідки почався мій шлях і як громадської діячки, і як волонтерки.
Участь у студентському самоврядуванні не закінчується на рівні навчального закладу, додав директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський. Зі студентської ради виходять лідери, які потім активно беруть участь у житті громади.
Євген Кончаковський, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА: Студентське самоврядування повинно бути спрямоване ні на формування якоїсь гарної картинки, ні для галочки, а для того, щоб ви дійсно приймали рішення. Це ваш перший крок у формуванні навичок, тому що ви навчаєтеся працювати з людьми та отримувати певні відгуки на вашу роботу.
За словами Євгена Кончаковського, на Полтавщині планують реалізовувати студентське самоврядування і на рівні шкіл.