Короткочасний дощ і грози: як довго протримається така погода на Полтавщині?
Вся весна у зливах. Сьогодні в області було оголошено штормове попередження. Полтавці спостерігали грозу, інтенсивний дощ та шквали вітру. Як впливає така підвищена вологість на урожай, та коли нам очікувати на сонячну погоду, — розкажуть наші журналісти.
10:30 ранку у Полтаві. За лічені хвилини небо затягнулося хмарами, і почалася злива з грозою.
Сьогодні в області оголосили штормове попередження. А вдень вже сяяло сонце. Така різка зміна погоди пов’язана із циклоном, який знаходився на півдні України, каже провідний синоптик Полтавського обласного гідрометцентру Олена Панченко.
Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського обласного гідрометцентру:
Атмосферні фронти пов’язані з ним досить активні. Контрасти температур на них дуже великі. Якщо ми дивимося на нашу територію і більше на схід, то там температура 18, 19, і навіть 20 градусів тепла. А в тиловій частині циклона, на заході, денна температура не перевищувала 4-5 градусів тепла. Потужна купчаста дощова хмарність, яка сформувалася на півдні області, вже о 10 годині призвела до досить потужних гроз і такого короткочасного дощу.
За словами Олени Панченко, короткочасний дощ буде і завтра удень. Така підвищена вологість добре впливає на вегетацію культур на полях, особливо для озимих, говорить директор Департаменту агропромислового комплексу Полтавської ОВА Сергій Фролов.
Сергій Фролов, директор Департаменту агропромислового комплексу Полтавської ОВА: З іншого боку, для того, щоб далі сіяти, опади зараз дещо стримують темпи посіву. Та оптимальні строки ще не пройшли. Зараз іде посів кукурудзи, посів соняшнику, цукрових буряків. Наші аграрії намагаються використати будь-яку годину для того, щоб посіяти. Використати саме ту вологу, яка є в ґрунті для нормального розвитку культур, тому що в нас декілька років поспіль, починаючи з кінця червня і липень місяць — це посушливі періоди.
«Вологий квітень, сухий май — буде добрий урожай», так говорить народне прислів’я. Саме квітень спрадавна вважався громовим місяцем, розповідає етнограф Катерина Штепа.
Катерина Штепа, науковий співробітник відділу етнографії Полтаського краєзнавчого музею: Якщо згадати, що 8 квітня — це день вшанування Архангела Гавриїла, а його саме вважали покрови тем блискавок, то з цього часу блискавки і повинні були майоріти на небі. Якщо на початку квітня грози, то це хороша прикмета на тепле літо. І до Юрія, а це у нас 6 травня, дощі мають іти повсякчас.
А вже стабільну сонячну погоду полтавці зможуть побачити після 7 травня, — повідомили в обласному гідромецентрі.