«Екологічні громадські ініціативи 2023»: у Полтаві провели тренінг з написання екопроєктів
На Полтавщині триває конкурс екологічних ініціатив. Кожна громада області може написати власний екопроєкт, подати заявку до Полтавської обласної ради і отримати фінансування на його реалізацію. Більше про це розкажуть наші журналісти.
Як правильно писати екологічні проєкти та на які теми можна подавати заявки на конкурс «Екологічні громадські ініціативи 2023»? Сьогодні у Полтаві для представників органів місцевого самоврядування провели практичний тренінг із цієї теми. Участь у ньому взяли представники 12 громад Полтавщини.
Лілія Руроєва, заступник голови Полтавської обласної ради: Облрада запроваджує ці проєкти. Депутатський корпус виділяє кошти для їх реалізації. З іншого боку є ви, які живете в своїй громаді. І тільки з великою любов’ю до свого краю і до своїх людей, які з вами живуть, ви можете написати щось екстраординарне, що зробить з одного боку, гарну екологічну ситуацію в країні, а з іншого — допоможе вашим громадам розвиватися.
Організували такий практичний тренінг, аби представники громад поспілкувалися із профільними фахівцями про створення екопроєктів, зазначає начальниця відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату Полтавської обласної ради Олеся Дроботенко.
Олеся Дроботенко, начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату Полтавської обласної ради: Є обмеження в умовах конкурсу саме з тематики, що фінансується цьогоріч. Це дві постанови «1147» — перелік природоохоронних заходів. І також «590» — постанова про черги фінансування у воєнний час. Щоб дати відповіді на ці питання, ми всі зустрічаємося, і конкретно вже над готовими ідеями працюємо.
Під час тренігу його учасники змогли обговорити тематику екопроєктів, які можна подавати на конкурс. Серед них: облаштування креативних зелених зон та локацій в паркових зонах, роздільне збирання твердих побутових відходів, а також ініціатива з екоосвіти та екокультури. Визначили і теми, які будуть відхилені від участі у конкурсі.
Тарас Миколайчик, заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОВА: Придбання лавок, альтанок, столів. Це не природоохоронні заходи. Сонячні панелі та їх встановлення — це також не відноситься до природоохоронних заходів. Паркани, плитка, будь-які будівельні матеріали — це питання благоустрою в рамках постанови 1147 це не відноситься.
Цього року з обласного бюджету на конкурс «Екологічні громадські ініціативи 2023» виділили 6 мільйонів гривень, каже голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. І додає: така сума розрахована на 25 проєктів-переможців.
Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради: Якщо ми беремо попередні роки, то бюджет одного проєкту становив 200 тисяч гривень. Зараз він 500 тисяч: 250 з обласного бюджету і 250 — бюджет громад. За ці 250 тисяч уже можна робити певні спроби змінювати свою екологічну ситуацію в тій чи іншій громаді. Головне, цей процес запустити.
Подавати проєкти на конкурс екологічних ініціатив громади Полтавщини можуть до 18 травня через платформу Smart Region.