У Чутівській і Карлівській громадах Полтавщини облаштовують шелтери для ВПО
На Полтавщині облаштовують шелтери, в яких проживають внутрішньо переміщені особи. Так, у Чутівській та Карлівській громадах за допомогою громадської організації «Наша справа Полтавщина» та американського фонду «GEM» встановили вже понад 80 сучасних вікон. Більше про це у нашому сюжеті.
У селі Новофедорівка Чутівської громади облаштовують шелтер для внутрішньо переміщених осіб. Наразі тут встановили 12 нових вікон. На початку повномасштабного вторгнення тут мешкало близько 30 людей з Харкова та Харківської області.
Валентина Данілевська, завідувач філії Новофедорівської ЗОШ: Це було декілька сімей. Люди були різного віку. До нас приїжджала ГО «Наша справа Полтавщина» й американський фонд «GEM». Ми до них зверталися за різними питаннями. Одне із останніх — це було в нас вікна. Допомогли нам устаткувати і зробити нашу будівлю більш теплою і більш комфортною для людей, які проживають у нашій оселі.
Лариса Босенко, депутат Полтавської обласної ради, лідер ГО «Наша справа Полтавщина»: Тут проживає декілька сімей, які познайомилися в бомбосховищі. Тобто, це не ті люди, які знали один одного ще до війни, а які вимушено стали близькими, скажемо так. Це показує нашу єдність, нашу жагу до життя, до перемоги. Завдяки нашому донатору — американському фонду «GEM» і безпосередньо Майклу Капоне, який висловив особисте бажання встановлювати в шелтерах Полтавщини вікна для того, щоб людям було комфортніше проживати.
Допомагає ГО «Наша справа Полтавщина» й Чутівському будинку культури. Завдяки її сприянню сюди придбали пральну та швейну машинки й оновили костюмерну. Особливо цьому радіє костюмер Наталія Бондар, яка переїхала сюди з Харкова.
Наталія Бондар, костюмер Чутівського будинку культури, внутрішньо переміщена з Харкова: Нам дуже треба швейне обладнання, бо треба на кожен концерт ремонтувати або виготовляти нові костюми. Тому швейна машина, яку нам подарували, дуже доречна. Місце тепер у мене дуже зручне, просторе.
Ще однією громадою, де встановлюють вікна у шелтерах для переселенців, є Карлівська. Усього тут зареєстровано близько 4 тисяч ВПО.
Михайло Кобченко, перший заступник Карлівського міського голови: У перші дні було дуже важко. Люди спали на підлозі. Ми почали звертатися до благодійних організацій і поступово все-таки зробили тут ремонт. Остання допомога тут була від міжнародної організації американської «GEM», яка нам встановила 75 вікон. Далі ми, Карлівською міською радою, виділяємо кошти для того, щоб доробити всі ці ремонти. Наш шелтер розрахований на одночасне проживання близько 100 людей.
Ще один шелтер, яким опікується «GEM» та «Наша справа Полтавщина» знаходиться у Нових Санжарах.