У Полтаві до Дня матері провели молебень
У Полтаві у День матері молилися за полонених та безвісти зниклих військових. Молебень зібрав родини тих, в кого є зниклі чи полонені рідні, і всіх охочих полтавців. Історії з перших вуст слухали наші кореспонденти.
Любов Іванівна та Володимир Іванович, батьки полоненого: Ми дуже довго не знали про нього нічого, і тільки буквально місяць назад нам прийшло підтвердження, що він знаходиться у полоні російської федерації.
24 лютого 2022 року Любов Іванівна та Володимир Іванович втратили зв’язок зі своїм сином-військовим. Він мав повернутися у лютому цього року із контрактної служби, проте все сталося не так, як очікувалося.
Любов Іванівна та Володимир Іванович, батьки сина, який знаходиться у полоні: 23 лютого 2022 року востаннє ми вислали посилку йому, ну і для хлопців, і він не отримав. Я як відчувала, я йому сказала: «Синку, ти пам’ятаєш, що ми одна родина? Ми чекаємо, ми тебе любимо». Як відчувала, ніби щось повинно було статися.
14 травня у Полтаві до Дня матері провели молебень. Матері, дружини загиблих та полонених військових та всі охочі прийшли помолитися за них.
— Також ми сьогодні в молитвах згадували тих людей, яких ми називаємо безвісти зниклими. Ми також за них молимося, тому що у нас жевріє свічка надії, що вони знайдуться.
Об’єднала 58 людей з різних областей України, в чиїх родинах є зниклі безвісти або в полоні воїни, голова комітету громадської організації «Союз матерів «Захист» у Полтавській області Лідія Місюренко. Говорить: її син у полоні з 2014 року, де він — невідомо.
Лідія Місюренко, голова комітету громадської організації «Союз матерів «Захист» у Полтавській області: Свідчення про те, що вони у полоні, є. По телебаченню російських телеканалів. Свідчила й Ірина Бойко з ними була, вже її звільнили. Вірю, надія не вмирає в мене, тому Бог дає мені сили допомагати слабшим, Бог дає мені сили організовувати такі заходи. Я займаюся з 2014 року, об’єднала родини Полтавщини, вийшла на акції в місті Київ.
Двічі сама була у полоні, тому зараз підтримує тих, хто потрапив у подібну ситуацію, — каже радниця голови української делегації по мирному врегулюванню конфлікту на Донбасі Гайде Різаєва.
Гайде Різаєва, радниця голови української делегації по мирному врегулюванню конфлікту на Донбасі: Це постійні тортури. Якщо брати мій перший полон, то це ж був початок. З обох сторін усі були дуже злі один на одного. Я не одразу зрозуміла, де я знаходжусь, і що таке можливо у 21 столітті. Це просто звірство, і те що я лишилася жива — це неймовірно. Протягом багатьох місяців я була в списках вбитих.
Зі словами підтримки звернувся до матерів заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик.
Олексій Бруслик, заступник начальника Полтавської ОВА: Я хочу подякувати Лідії Петрівні і всім вам за вашу силу, за вашу згуртованість, за вашу єдність, за те, як ви тримаєтесь. Вона є для прикладом для усіх інших.
Після молитви матері хлопців, які безвісти зникли чи у полоні, поклали квіти до стели загиблим воїнам в музеї авіації.