Підсумки проекту «Сім’я - територія безпеки, підтримки та любові»

За підсумками 5-річної роботи проекту «Сім’я - територія безпеки, підтримки та любові» 8 дітей охоплені сімейними формами виховання: п"ятеро усиновлені, троє влаштовані у прийомні родини. Але найголовніше т що, вдалося переломити в людях страх брати ВІЛ позитивну дитину до себе додому зазначає заступник виконавчого директора Благодійної Асоціації «Світло надії» Надія Тімошенко
 Надія Тімошенко, заступник виконавчого директора БА «Світло надії»
"Існували міфи, існували страхи ,мало було інформації, мало можливості проводити роботи з кандидатами в усиновлювачі чи а прийомні батьки, і ці діти навіть не пропонувалися, ця тема не звучала . "

Все 7 років у Полтаві працює центр денного перебування для дітей, яких спіткала проблема ВІЛ/СНІДу «Ти найкращий». Це єдине місце, де діти та їх батьки можуть відчути повне розуміння та фахову підтримку. Їм допомагають психологічно, надають матеріальну підтримку, підтримку медикаментами та продуктами харчування.

 Юлія Негребська, керівник дитячого центру «Ти найкращий!» БА «Світло надії»
"Существуют и школы родителей и групи помощи но помимо таких вот форм в общем и индивидуальных и семейных консультаций у нас есть психолог ы социальный работник, ми так же можем им так же помочь в какой-то степени материально. "

Важливим фактором в успішній реалізації програми є постійна підтримка та сприяння влади, в рамках виконання соціальних ініціатив Президента, зазначає начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Інна Конончук
 Інна Конончук, начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації
"В жовтні місяці був прийнятий указ Президента про національну стратегію подолання соціального сирітства. "
Ще одне з важливих досягнень роботи програми - зменшення за останні роки майже до нуля кількості народжених ВІЛ-позитивних малюків, що є одним із найнижчих показників в Україні. На сьогодні в області - 64 ВІЛ-позитивні дитини, з них троє знаходяться в центрі«Ти найкращий!» . Також є близько 200 новонароджених дітей від жінок хворих на СНІД, їх статус ще не визначений.