До Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру планують приєднати обласний центр СНІДу
Про реорганізацію комунального підприємства «Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД» говорили сьогодні на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соцзахисту населення. Всього ж на порядку денному більше десятка питань. Подробиці — у нашому матеріалі.
Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД приєднають до Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру. Про це говорили сьогодні на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соцзахисту населення. За словами директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктора Лисака, це буде один орган, який управлятиме системою.
Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА: Функція центру СНІДу залишається, тільки буде у структурі Полтавського обласного клінічного протитурбекульозного диспансера. Що це нам дає? Це нам дає економію ресурсів перш за все, поєднує надання комплексних послуг, щодо туберкульозу і СНІДу. Тому що ті пацієнти, які мають проблеми з туберкульозом, вони мають і проблеми із ВІЛ-інфікованими і таке й інше.
А єдиний майновий комплекс Обласного бюро судово-медичної експертизи зі спільної власності громади області передадуть у державну, — говорить перший заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко.
Олександр Лемешко, перший заступник голови Полтавської обласної ради: Це відбувається зараз в усіх регіонах, це державна функція судово-медичної експертизи, тому її повинна фінансувати держава. Держава буде утримувати, тому ми знімаємо цей фінансовий тягар з обласного бюджету.
Також на засіданні комісії заслухали та підтримали пункт щодо «Затвердження Положення про порядок та умови надання разової грошової допомоги».
Олександр Лемешко, перший заступник голови Полтавської обласної ради: Фактично спрощена процедура отримання подачі заявки і отримання матеріальної допомоги. Зараз може бути подана заявка через сайт фактично, це значно зменшує час на опрацювання цих заявок, зменшує час на пошук депутата, і ми все вже опрацьовуємо в контексті наявних документів.
Всього на засіданні комісії розглянули більше десятка питань порядку денного — усі підтримали.