У «Полтавській політехніці» відкрили виставку «Історія планети Земля»
Вперше не тільки у Полтаві, а й в Україні відкрилася незвичайна виставка, що об’єднала різні світи: геологію та живопис під назвою «Історія планети Земля». Автор картин — американський геолог і митець українського походження Макс Вітик — зобразив мільйони років еволюції Землі. Роботи бачили наші журналісти.
«Історія планети Земля» — експозиція під такою назвою відкрилася у Полтаві. Її організували за ініціативи ректора Національного університету «Полтавська політехніка ім. Ю. Кондратюка — Володимира Онищенка.
Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська Політехніка» ім. Ю. Кондратюка: Поєднати геологію, точну науку, таку складну науку з мистецтвом — це надзвичайно складно. І я як заворожений 2,5 год у Києві слухав діалог цих двох чудових людей: Вячеслава Філатова і Максима Вітика. Користуючись нагодою, я щиро дякую всім, хто сьогодні відгукнувся на наше запрошення.
Виставка «Історія планети Земля» об’єднала живопис, геологію та благодійність. Автор робіт, американський геолог і художник-абстракціоніст українського походження Макс Вітик. За допомогою емалевих фарб та монтажної піни він зобразив мільйони років еволюції Землі.
Макс Вітик, американський художник і геолог українського походження: Я геолог за фахом і художник в душі. Як геолог завжди задумується про історію нашої планети, як вона розвивалася, як вона створювалася, і у мене виникла ідея створити цикл картин «Історія планети Земля». Картини я писав в 3-х країнах: Єгипет, в Каїрі, в Голландії і Україні.
Макс Вітик створив особливу технологію, завдяки якій картини нагадують гірські породи. Така виставка презентується вперше і у Полтаві, і в Україні. Перед цим роботи експонувалися у Нью-Йорку, Техасі та Майямі.
Макс Вітик, американський художник і геолог українського походження: Кожна картина має назву певного геологічного періоду «Історії планети Земля» і має свій вік в мільйонах років. Найбільш рання картина, показана червоним кольором, це 4,5 млрд років тому, коли створювалася планета. Сама пізня — 4 млн років тому.
Вячеслав Філатов, модератор зустрічі, начальник департаменту аналізу та моделювання родовищ «Укргазвидобування»: Це зріз порід, як вони всередині, в землі, тобто глибоко на 3-4 тис. км знаходиться, і насправді кольорова палітра відповідає тим епохам, тим мінералам, тій геології, яка дійсно там зашита. Всі можете прослідкувати горизонтальний напрямок, це з геологічної точки зору, як відбувалося нашарування.
Серед запрошених — шанувальники творчості та наукової діяльності Макса Вітика друзі «Полтавської політехніки», народні депутати України Андрій Боблях, Костянтин Касай, Олександр Юрченко, Максим Ткаченко та Владлен Неклюдов.
Максим Ткаченко, народний депутат України: Найкрутіші картини, ТОП світового рівня. Дякую за те, що творите, за те, що цей захід саме тут, у «Полтавській політехніці».
Владлен Неклюдов, народний депутат України: Автор залишив можливість тому, хто спостерігає, намалювати його у своєму враженні. Це як краса недомовленості. Можна створити пілотний проект навіть по реабілітації тих хто постраждав, якщо буде та людина, яка розповість, про що саме це. Опинившись в цій атмосфері, неможливо не вразитись.
Крім експозиції, для відвідувачів та студентів спеціальностей «Образотворче мистецтво» та «Геологія», «Науки про Землю» організували неформальне спілкування з митцем та науковцем та мотиваційну лекцію.
Лілія Близнюк, студентка Полтавської політехніки: Дуже цікава виставка тим, що автор поєднав 2 протилежні галузі, образотворче мистецтво та геологію, але це дуже вдале поєднання, тому що, я вважаю, що геологічні розрізи Землі виглядають дуже по-художньому.
Валерій Кравченко, студент Полтавської політехніки: Для мене це було дуже цікаво, неординарно, тому що це нестандартний підхід, використовувалася монтажна піна, досить незвичний стиль.
Інна Гончарова, студентка Полтавської політехніки: Я дуже вражена форматом, масштабом і текстурою полотен. Мені дуже подобається як художник передає породу.
Виставка експонується у Центрі сучасного мистецтва університету. Всі благодійні внески відвідувачів спрямують на потреби ЗСУ.