Збут заборонених речовин в особливо великих розмірах: у Полтаві судитимуть учасників міжрегіональної групи

Полтавська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно п’ятьох учасників міжрегіонального наркоугруповання, яким інкримінують вчинення злочинів у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин. Про це повідомила прес-служба прокуратури.
За даними слідства, організував групу 27-річний полтавець, залучивши до її складу двох місцевих жителів та мешканців Дніпропетровської і Сумської областей. Особи налагодили канали постачання та збуту на території України заборонених речовин в особливо великих розмірах.
У ході досудового розслідування слідчі встановили, що продаж наркотиків і психотропів відбувався через один із месенджерів, розповсюдження — шляхом закладок та пересилання поштою у продуктах харчування, косметичних засобах, будівельно-технічних матеріалах. Оплату за «товар» від покупців учасники групи приймали на банківські картки та електронні гаманці, а отримані кошти використовували для власних потреб та здійснення подальшої протиправної діяльності.
Під час санкціонованих судом обшуків за місцями проживання та в гаражах фігурантів правоохоронці вилучили психотропні речовини Альфа-PVP, амфетамін, метамфетамін, канабіс загальною вагою понад 10 кілограмів, матеріали для фасування, мобільні телефони та інші докази протиправної діяльності.

Під час досудового розслідування усім учасникам наркоугруповання судом обрано запобіжний захід — тримання під вартою без права внесення застави, та накладено арешт на їх майно.
Наразі досудове розслідування завершили та скерували до суду обвинувальний акт стосовно п’ятьох учасників угруповання. Їм інкримінують вчинення злочинів за ч. ч. 2, 3 ст. 307, ч. 2 ст. 306 ККУ — незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів в особливо великих розмірах та використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів.
Слідчі дії здійснювалися Головним управлінням Національної поліції в Полтавській області, оперативний супровід — територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві.