ПЦУ схвалила перехід на новий календар

ПЦУ схвалила перехід на новий календар

Православна Церква України ухвалила рішення про перехід на новоюліанський календар з 1 вересня 2023 року. При цьому ПЦУ зберігає за парафіями та монастирями право використовувати старий календар.

Про рішення повідомили на фейсбук-сторінці Православної Церкви України 24 травня.

Помісний Собор щодо цього рішення буде скликаний 27 липня 2023 року.

«Це рішення, на яке чекає від нас і більшість вірних нашої Церкви, і більшість українського суспільства. Це рішення не просте, ми йшли до нього тривалий час, поступово, крок за кроком, і робимо його зважено. Але воно так само необхідне, як свого часу було необхідним рішення запровадити українську живу мову в богослужінні замість традиційної слов’янської, запровадити автокефальний устрій життя Церкви замість багатосотлітньої підлеглості. Не всі сприйняли ці рішення, не всі їх підтримали – але вони були вірними та життєво необхідними. Так само вірним і життєво необхідним для нас є рішення про перехід на оновлений календар, який є більш точним астрономічно та церковно прийнятим, зі збереженням традиційної пасхалії», – зазначив Митрополит Епіфаній, коментуючи історичне рішення Собору.

«Водночас парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість – календарна реформа відбудеться без примусу, поступово і усвідомлено», — йдеться у повідомленні.