Ямковий ремонт по-полтавськи

Замість асфальту - суміш щебеню з емульсією. Так у Полтаві латають ями на дорогах. Ремонт підрядники виконують повітряно-струменевим методом- розповідає перший заступник міського голови Полтави Валерій Пархоменко. Спершу очищають вибоїни від бруду, а потім заповнюють їх бітумною сумішшю. 


Валерій Пархоменко, заступник міського голови Полтави:
 Під тиском видувається сміття, а потім покривається емульсія. Далі -суміш бітума і мілка фракція щебеня задувається під тиском у яму. Зверху присипається ще сухою фракцією. А ті ями, які глибокі, або там, де люки, або де ливнівки, ми будемо вирізати фрезою. 

Раніше від ям на дорогах страждала ходова автомобіля, а тепер від ремонтного щебеню - його покриття, каже полтавець Юрій. Днями він пошкодив своє авто, проїжджаючи повз одну з таких відремонтованих ділянок.

Юрій, полтавець:
 Вчора виїжджав крізь арку, що знаходиться біля стадіону. Назустріч мені їхала машина, яка в’їжджала в новооброблені ями, які зараз латають оцим же присипним методом щебеню. Був такий нехарактерний звук. Приїхав додому, подивися на передню частину автомобіля, побачив деякі подряпини. 

Таких випадків буде значно більше,- каже екс-заступник міського голови Полтави з питань ЖКГ нині заступників голови ОР Олексій Чепурко. Адже струменевий метод латання ям використовується лише у специфічних випадках. 

Олексій Чепурко, екс-заступник міського голови Полтави з питань ЖКГ , заступник голови Поллтавської облради:
Він використовується при невеликих тріщинах, або невеликої глибини ямах. Він використовується як аварійний ремонт перед початком повноцінного поточного ремонту.  Так, як вони задіюють цей метод - не витримує ніякої критики. 

І протримається таке покриття у ямах міста не більше місяця, запевняє Олексій Чепурко.

Олексій Чепурко, екс-очільник Управління ЖКГ м. Полтави:
Як тільки підуть перші більш-менш нормальні дощі, все це буде змито в зливову каналізацію, воно там залишиться. А ми знаємо, що під бортом із зими у нас так ніхто і не прибирав, там вже метрові смуги піску, бруду. І зараз туди ще добавиться цей щебінь. В результаті він заб’є всі ці наші ливневі каналізації, і на осінь нас чекають підтоплення. 

Як повідомили у міській раді - на ремонт доріг з бюджету Полтавської тергромади цього року виділили 75 мільйонів гривень. По першому тендеру з підрядниками укладений договір на 22 мільйони. Всього відновлення асфальтного покриття за цим договором заплановане на 39 вулицях Полтави.