У Полтаві створюють ліцей з військово-фізичною підготовкою

Військова справа по сусідству з мистецтвом. На базі Полтавського мистецького ліцею ім. Софії Русової планують створити ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Рішення про реорганізацію закладу підтримали на постійній комісії ПОР з питань освіти, науки та культури. Готуючись до цього робоча група вивчила досвід роботи київського військового ліцею ім. Івана Богуна.

Рішення прийнято, тепер вам працювати з бюджетною комісією і по питаннях юридичної бази.

Робоча группа, у складі якої і депутати ПОР, оглянула навчальні приміщення та територію закладу. 

 Можна прив’язати - і з Політехнікою, і з військовим коледжом, щоб діти могли навчатися на сучасному обладнанні і комунікаціях.

 Якщо вони будуть в пансіоні (казарми), то 1 частина дня - загальноосвітні предмети, в ці програми входить мистецтво. А потім, після обіду, можна час розподілити і вони можуть відвідати живопис або лепку.

Полтавський мистецький ліцей ім. Софії Русової функціонує з 2020 року. Площа понад 2,5 тис. кв м. включає дошкільне відділення, навчальне приміщення, 2 спальних корпуси, їдальню, господарські приміщення та 2 гуртожитки, з яких 1 наразі порожній. На сьогодні в ліцеї навчаються 123 учні, тоді як розрахований він на 250 місць. 

 Євген Кончаковський, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА:
Заклад заповнений на майже 50% Тому на сьогодні є пропозиція використати приміщення закладу для створеня у м. Полтава ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, який планується як заклад спеціалізованої освіти і забезпечення здобуття освіти військового профілю для осіб з 13 років одночасно із здобуттям базової та профільної середньої осівти. 
Заразом діти можуть навчатися паралельно перший рік-два в культмистецькому закладі і автоматично один курс можем набирать на 50 дітей. 

Така ініціатива, говорять освітяни, дозволить залучити більше учнів з усієї області, у тому числі і з малозахищених верств населення. 

Алевтина Ключинська, в.о. директора Полтавського мистецького ліцею ім Софії Русової Полтавської облради:
 Так як у нас заклад обласного підпорядкування, обов’язково повинна дотримуватися пропорція 30/70. 70% дітей повинна бути з інших громад. 

 Олег Діденко, голова постійної комісії ПОР з питань освіти, науки та культури:
 І приміщення будуть заповнені ті, які сьогодні не заповнені, і викладачі будуть залучені і відповідність нашого комунального закладу 30/70 буде виконано норми юридичні для даного закладу. 

Наповнення класів буде поступовим: з 1 вересня планують набрати 50 учнів, з початку наступного навчального року - 150.

Олег Діденко, голова постійної комісії ПОР з питань освіти, науки та культури:
 Якщо ми сьогодні наберемо 50 ліцеїстів і вони доповнять, в мистецькому ліцеї продовжать навчання, ми забезпечимо коллектив педпрацівників роботою, забезпечимо витрати коштів на утримання приміщення, енергозатратність зимою ми покриваємо і на сьогоднішній день кращого навчального закладу у Полтаві немає.

 Євген Кончаковський, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА:
 Розраховано орієнтовні видатки з обласного бюджету на утримання ліцею   На поточний рік ці видатки становлять 3 млн 612 тис і на наступний рік, 24-й, 20 млн 21 тис грн.

 Олександр Лемешко, перший заступник голови Полтавської облради:
 Профільна постійна комісія підтримала одноголосно створення військового ліцею, відповідно це рішення буде виноситися  В сесійну залу.  На сьогодні ми повинні розуміти, що повинні піклуватися про соціально незахищені верстви дітей, молоді і сама ідея створення ліцею з посиленою військовою фізпідготовкою, обласний центр, багато бажаючих, ми вивчили досвід.

Рішення про створення ліцею винесуть на сесію ПОР, що запланована на 30 травня.