Історія порятунку стрижа-серпокрильця
Торік наш колега Андрій Дємідов врятував стрижа-серпокрильця зі зламаним крилом, якого він підібрав на проїжджій частині. Попри невтішні прогнози орнітологів та ветлікарів птах вижив, звик до господарів та почувається добре, щоправда, через травму більше ніколи не стане на крило. Фахівці називають цей випадок унікальним, адже, говорять — ці птахи в неволі не живуть. Історія дивовижного порятунку — у нашому сюжеті.
— Тьоп-тьоп-тьоп.
Цього стрижа майже рік тому підібрав наш колега Андрій Дємідов. Говорить — птах зі зламаним крилом безпорадно лежав на проїжджій частині.
Андрій Дємідов, технічний директор телеканалів ІРТ та Місто+: Воно трошки неправильно зрослося, але для такої пташки перелам крила вже вирок, пташка літати ніколи не зможе. Це травма, отримана через збиття автомобілем, об лобове скло. Але нічого страшного, підібрали, виходили.
Андрій з дружиною Валентиною спочатку — кажуть, — розгубилися: про утримання стрижів у неволі інформації майже 0. Не бралися за пернатого й ветеринари, лише повідомили, що у таких птахів крила завжди зростаються неправильно, тож про політ можна забути.
Андрій Дємідов, технічний директор телеканалів ІРТ та Місто+: Не знали зовсім, як годувати, який у них режим, скільки чого потрібно давати. Я знав тільки, що пташка комахоїдна: її зерном годувати ну ніяк не вийде.
Інформацію про підопічного збирали по крихтах. Тепер у специфічному раціоні пернатого — заморожені цвіркуни та таргани, яких Андрій замовляє у постачальників, обов’язково — вода та раз на місяць вітамін В1. Зважують пташку до та після годівлі.
— Пташка за добу повинна з’їдати третину від своєї маси. Пташка не повинна зневоднюватися в домашніх умовах. Давай пить воду.
— Так, опа, 37, а був 35.
Орнітолог Микола Слюсар говорить: серпокрилець — один з найшвидших в світі птахів, які живуть на льоту, здатні перебувати у небі місяцями. Випадок приручення такого птаха людиною фахівець називає унікальним.
Микола Слюсар, орнітолог: Здебільшого в любительських умовах я й не знаю таких випадків. Він дуже спеціалізований літун, там, щоб зростити правильно крило, треба бути спеціалістом. Мені досить дивно, що цей чоловік зробив. Як правило, вони не виживали.
А днями у серпокрильця зявився приятель — Андрій підібрав пташеня сороки, яке випало з гнізда та пошкодило собі ніжку.
Андрій Дємідов, технічний директор телеканалів ІРТ та Місто+: Ця пташка на порядок легша в обслуговування, вона більш менш всеїдна, основний раціон фарш, нежирне м’ясо, курка або індичка.
Цього пернатого рятівник планує випустити на волю, коли той підросте та стане на крило.