Нітрати

Нітрати та пестициди в овочах і фруктах загроза прихована. Виявити їх на око, тобто по зовнішньому вигляду продуктів - неможливо, тільки в лабораторних умовах. У продукти хімічні речовини потрапляють із грунтів, особливо коли деякі аграрії перенасичують їх добривами заради максимального урожаю.
Лікарі не відкидають твердження, що людський організм починає звикати до нітратів та пестицидів. Проте, є межі.

 Андрій Дзюба
 лікар-терапевт
"- Что касается самих нитратов, то безопасная доза на киллограм в сутки - это 5 миллиграм. Это Всемирная организация здравоохранения определила достаточно давно, это не тайна. Если человек весит 70 килограмм, употребит приблезительно 350 миллиграм - это безопасно."

Нітрати та пестициди нерівномірно накопичуються в різних частинах овочів. До прикладу, в огірках, буряках та моркві - у шкірці та на кінцях, у капусті - в зовнішніх листках та качанах, у зелені - найбільше в стеблах. Ці частини краще викидати, не зважаючи на витрачені гроші - радять лікарі. Понаднормова кількість нітратів і пестицидів в організмі викликає різні проблеми. Найчастіше вони є причинами отруєння.

 Андрій Дзюба
 лікар-терапевт
" - Включается сразу вся система организма по отторжению из себя токсического компонента."

Найперший порятунок - промивання та звернення до лікаря. Фахівці радять перед вживанням продукти мити, по можливості покласти на 2 години в холодну воду або, якщо це картопля, спекти. Такі дії можуть вберегти від небажаних наслідків. До того ж, краще не давати ранні продукти дітям, організмам яких боротися з хімічними речовинами важче.