Енергетична незалежність держави

Стратегія економічного розвитку країни на 2030 рік впроваджена Президентом є досить доречною в умовах економічної кризи адже один із основних її аспектів зменшення енергетичної залежності держави зазначає Руслан Овчареко

 Руслан Овчаренко, директор департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА
"На 2030 рік витрати імпортованого палива в загальному обсязі витрат палива на виробництво електро. і теплової енергії має скоротитися з 48,1 яка в даний час до 8.2%".

Розробка власних газових родовищ особливого полегшення не дасть, інша ж справа електроенергія, але тут існує проблема з її доставлянням до споживача , адже за останні роки її споживання зросло в двічі.

 Костянтин Батеко, начальник управління промисловості та ПЕК департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Полтавської
"У нас горять кабеля, горять підстанції, горять розподільні вузли в будинках, так вообще вакханалія. Треба це все переробляти. "

Щоб реалізовувати політику Президента України, в області розробили спеціальну програму «Збережемо енергоресурси Полтавщини» до 2014 року. Її основнии аспектами є впровадження енергозберігаючих технологій разом та розробка альтернативних видів палива.