Обережно – сонце!

Хто ж не мріє про красиву літню засмагу? А про користь проміння говорять чи не на кожному кроці. Та мало хто знає, сонячні опіки провокують виникнення раку шкіри, а сонячний удар -може призвести до смерті.

 Андрій Дзюба
 терапевт 5 міської клінічної лікарні
"В первую очередь страдает центральная нервная.../ /...жизненно-важные центры."
Медики виділяють три ступені сонячного удару: легка, середня та тяжка. З останньою потрібно бути вкрай обачними. Найуразливішими до цього є маленькі діти, люди похилого віку та хворі.

Андрій Дзюба
терапевт 5 міської клінічної лікарні

"Тяжёлый солнечный удар.../ /...летальным исходом."
Перші симптоми враження сонцем -головний біль, запаморочення, відчуття нестачі повітря. Неправильний спосіб життя може їх загострити.

Аби уникнути цього, лікарі радять не перебувати на сонці з 10 до 17 години, якщо це не можливо, то одягайтеся в просторі речі, не забувайте про головний убір. Коли сталося так, що людина все ж-таки отримали сонячний удар, до приїзду швидкої потрібно сховатися в тіні, ослабити одяг, якщо він тісний та випити прохолодної води. Ці поради стосуються і того, як уникнути сонячних опіків. Але якщо шкіра вже вражена, то використовуйте для лікування спеціальні засоби.

Андрій Дзюба
терапевт 5 міської клінічної лікарні
"Нужно руководствоваться очень простыми.../ /одеть шляпу, взять зонтик."

Фотодерматоз - ще одне «сонячне» захворювання. Останнім часом все частіше зустрічається у людей з ослабленим організмом. Проявляється у вигляді почервоніння на шкірі, кропив'янки і пухирів, алергія завдає хворому сильний дискомфорт: шкіра свербить, покривається дрібними висипаннями, червоніє. Знизити риск захворювання, говорить лікар, допоможуть прості правила, яких потрібно дотримуватися завжди, перебуваючи на сонці - обмежити потрапляння прямих сонячних променів на шкіру; не зловживати сонячними ваннами і солярієм; застосовувати спеціальні захисні креми, в сонячні дні не використовувати декоративну косметику, парфуми, одеколон, що містять ефірні олії.