Обласному осередку спілки композиторів - 15 років

Повернути любов до класичної музики - таким є покликання національної спілки композиторів України. Обласний осередок цієї організації відсвяткував 15 років діяльності. Музиканти, які є членами спілки, кажуть: у Полтаві прогрес є, щоправда, не такий, який їм хотілося б бачити. Класичну українську музику тут шанує зовсім небагато людей. Композитор Володимир Карлаш переконаний: причина у тому, що її на Полтавщині фактично ніде послухати.

Володимир Карлаш
композитор
«Я був у Німеччині. Там у концертних залах грають свою музику. У нас її не виконують, тож про сучасних українських композиторів ніхто не знає. Але надія є: у нас є симфонічний оркестр, тож цю музику можна розвивати.»

За 15 років, що минули, спілка влаштувала безліч концертів і творчих зустрічей. Її члени займаються дослідженням українського фольклору та пишуть статті на ці теми. Одним з останніх надбань полтавського осередку є фестиваль «Дні Миколи Лисенка», започаткований 2009 року. Музиканти сподіваються: із проведенням подібних заходів почнеться відродження класичної музики на Полтавщині.

Тамара Оскоменко-Парулава
голова обласного осередку Національної спілки композиторів України
«Хотілося б, щоб було краще фінансування, щоб можна було запросити не лише полтавських музикантів, а й митців з інших міст, щоб побачити українську музичну панораму у цілому.»

Привітали митців із ювілеєм ї представники обласної влади. Начальник обласного управління культури Геннадій Фасій підкреслив: спілка може розраховувати на підтримку облдержадміністрації.

Геннадій Фасій
начальник управління культури ОДА
«Мені дуже цікаво спостерігати за нашими сучасними композиторами. Облдержадміністрація розуміє, що треба їх підтримувати і допомагати їм проводити концерти.»

У планах осередку спілки композиторів - зробити фестиваль Миколи Лисенка щорічним та започаткувати ще кілька музичних заходів. Окрім цього, композитори сподіваються, що осередку найближчим часом присвоять статус організації. Для цього їм потрібно залучити більше людей.