Акція «ВІЛ дружбі не завада»

В центрі Полтави з’явився незвичайний і дуже дружелюбний бегемотик який шукає друзів, він підходить до людей познайомитись але має статус ВІЛ +, ось основний задум акції під назвою «ВІЛ дружбі не завада» яка має зруйнувати стереотип про побутову передачу ВІЛ інфекції та навчити людей толерантності.

Крістіна Криженко, PR-менеджер БА «Світло надії»
"В одному випадку він говорить про свій ВІЛ позитивний статус, в іншому ні. Ось це і є показник ставлення, адже по суті нічого особливого не змінюється."

В костюмі бегемота по місту ходить хлопець Сергій , він має статус ВІЛ+, і зазначає, що на акції все як у житті, тільки но люди дізнаються про його хворобу їх ставлення одразу змінюється.

Сергій
"Ну очень пугаются люди, видно что люди обходять стороной, ну такое отношение у нас в стране к этой болезни."

Перехожі із зацікавленням спостерігають за дійством, підходять, тиснуть руки, знайомляться та фотографуються з бегемотом, особливе зацікавлення він викликає у дітей, а деякі батьки навіть дозволяють погратися.


"А чего бояться? Все ми люди со своими болезнями я знаю абсолютно всё что такое ВИЧ и как он передается. "

"Боятися ніякій мірі не потрібно, потрібно бути проінформованим і розуміти, що вони такі самі люди як і ми з вами "

Зазначимо, що лише за минулий рік в Україні було зареєстровано майже 21 тисячу нових випадків інфікування ВІЛ тож статистика і надалі залишається не втішною.