Семінар з акушерства

Українсько-німецький семінар для акушерів-гінекологів, що працюють у перинатальних центрах, проходить вже втретє. Відбувається це у рамках партнерства країн у сфері акушерства, неонаталогії та перинатальної медицини. Рік тому Міністерства охорони здоров’я України та Німеччини підписали угоду про співробітництво.

Рольф Шльосер
спеціаліст-неопатолог, професор Університетської клініки м. Франкфурт-на-Майні (Німеччина)
«Ми маємо знайти спільні стандарти лікування та того, як вести себе із хворими немовлятами. Ми знаємо, що українські лікарі отримують дуже якісну освіту, тож впевнений, що у нас вийде конструктивний діалог.»

Цього разу для проведення тренінгу організатори обрали Полтаву. Минулого року у місті почав роботу сучасний перинатальний центр, де у жінок приймають складні пологи та виходжують недоношених немовлят. На думку заступника губернатора Олександра Коваля, полтавським медикам ще є чому навчатися у цій сфері, але вже є і чим поділитися.

Олександр Коваль
заступник голови облдержадміністрації
«Можливість обміну думками, можливість ознайомитися з кращою практикою, з кращими теоретичними напрацюваннями - це дуже важливо. Лікарі навчаються все життя.»

Для України проблема пологів із патологіями стає дедалі серйознішою, кажуть ескулапи. Із грудня минулого року полтавський перинатальний центр прийняв вже більше тисячі пологів. Заклад постійно заповнений пацієнтами.

Вікторія Ващенко
заступник головного лікаря обласної клінічної лікарні з акушерства та гінекології, керівник Перинатального центру
«До Перинатального центру приходить дуже багато жінок без патологій. Нажаль, нам інколи доводиться їм відмовляти, адже нам треба прийняти усіх хворих жінок.»

Віце-президент Асоціації неонатологів України Тетяна Знаменська пояснює: причина передчасних пологів та народження хворих малюків - у неправильному способі життя українських жінок.

Тетяна Знаменська
віце-президент Асоціації неонатологів України
«На сьогоднішній день багато жінок годують свої сім’ї. Є чимало одиноких українок та тих, які ставлять кар’єру вище за сім’ю. Пізніше це впливає на здоров’я їх дітей.»

Практичну частину тренінгу провели безпосередньо у перинатальному центрі. Понад 100 фахівців отримали від німців цінний досвід щодо того, як приймати проблемні пологи та як доглядати за малечею, яка народилася раніше терміну. Полтавці у свою чергу продемонстрували іноземцям, як працюють у центрі - гості оглянули сучасні кабінети та обладнання закладу.