Область продовжила угоду із бельгійською провінцією ЕнО

Полтавська область та провінція Бельгії Ено започаткували партнерські стосунки ще 2001 року. 2005 сторони вперше уклали угоду про співпрацю. Днями делегація європейських гостей вкотре прибула до Полтави, аби подовжити термін дії домовленості. І якщо раніше співробітництво базувалося переважно на культурі та освіті, то зараз обидва регіони зробили акцент на економічних відносинах.

Томмі Леклерк
губернатор провінції Ено (Бельгія)
«Наша мета - підвищити товарообмін між Полтавською областю та провінцією Ено.»

Будівництво, енергозбереження та сільське господарство - саме ці галузі посіли провідне місце у співпраці українців та бельгійців. На Полтавщині у європейців хочуть запозичити провідні будівельні технології. Іноземні гості у свою чергу зазначили: проявляють неабиякий інтерес до аграрного сектору нашої області. До речі, регіони-партнери вже обмінювалися своїми розробками у цій царині.

Жеральд Моргат
постійний депутат провінції Ено (Бельгія)
«Спеціалісти з Полтавської аграрної академії поділилися із нами технологією відбору насіння, яка дозволила спеціалістам з провінції Ено вивести насіння із вищим імунітетом до хвороб. Українці ж у свою чергу одержали досвід відбору насіння від фахівців, які працюють у Центрі досліджень Ено.»

Попри акцент на економічній складовій співпраці, нікуди не дінуться і наукові та освітні зв’язки. За словами першого заступника губернатора Полтавщини Віктора Животенка, полтавська молодь постійно проходить стажування у навчальних закладах Ено, а ідеї полтавських вчених вже активно застосовуються на бельгійській землі.

Віктор Животенко
перший заступник голови облдержадміністрації
«Речі, які є якщо не винаходами, то задумками наших науковців - представників Кременчуцького політехнічного університету щодо очистки води чи Полтавського національного технічного університету щодо закріплення якості дорожнього покриття - активно запроваджуються у провінції Ено.»

Натомість полтавська влада прагне перейняти досвід колег-європейців на ниві місцевого самоврядування. Для цього область у майбутньому відправлятиме до провінції Ено депутатів.

Іван Момот
голова обласної ради
«У нас є чому навчитися у наших партнерів в організації місцевого самоврядування. Обміни депутатськими делегаціями будуть корисними. Ми плануємо обмінюватися народними обранцями не лише з обласної, але й з міських, районних, сільських та селищних рад.»

Сторони вже мають плани на наступні два роки. 2014 відбудеться сільськогосподАрська місія, яка передбачає обмін аграріями. А 2015 у столиці Ено місті Монс пройде однойменний проект, на який бельгійці офіційно запросили Полтавську область.