Реформування екстреної медичної допомоги

На Полтавщині продовжують реформування галузі екстреної медичної допомоги. Цього вимагає відповідний закон, який прийняли в Україні влітку минулого року. У листопаді 2012 місто стало першим в Україні, де відкрили обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Начальник управління охорони здоровя Віктор Лисак зазначив: у закладі працює близько 2 з половиною тисяч людей, він повністю забезпечений ліками та автомобілями. А ось центральна диспетчерська служба, куди надходитимуть усі виклики, поки що лише на папері. Щоправда, додає Лисак, чекати залишилося недовго.
Віктор Лисак
начальник управління охорони здоров'я ОДА
«Сьогодні розробляється проектно-кошторисна документація. Ми узгодили із національним інвестиційним проектом усі питання. За проектом ми робимо загальні будівельні роботи, а проект оснащує нас технічними засобами. У нас усе відпрацьовано, йдуть процедури торгів.»

На думку Віктора Лисака, для населення усі зміни проходять абсолютно безболісно.

Віктор Лисак
начальник управління охорони здоров'я ОДА
«У нас є гаряча лінія. Із 1 січня поточного року на неї звернулося понад 100 осіб, але з них лише четверо нарікали на якість надання екстреної медичної допомоги. Кажуть, що ми не їздимо на виклики до хронічних хворих, але це не так.»

Сьогодні в області продовжують купувати нові автомобілі швидкої допомоги. Медики кажуть: усі наявні авто стовідсотково забезпечені медикаментами та бензином. Щодо фінансування, то тут Полтавщина сподівається на кошти з державного кошика: у деяких районах області, приміром, у Хорольському, нарікають на нестачу грошей. Також у регіоні триває підготовка кадрів. Працівники швидкої вже проходять підвищення кваліфікації. У медичній стоматологічній академії з’явилися 2 нових кафедри з екстреної допомоги, а студенти вишу проводять роз’яснювальну роботу для населення.