14 червня- Міжнародний день донора

Медики говорять, лікувальні заклади нашого регіону на 100% забезпечені компонентами та препаратами крові. Але тут же додають, кількість донорів щороку зменшується. І не те щоб охочих здати кров обмаль. Здоровя не дозволяє. А кров від хворих приймати не можна.
Привернути увагу жителів Полтави до проблеми донорства вирішив обласний молодіжний центр полтавської обласної ради. Активісти зібрали понад півсотні бажаючих поділитися незамінним для життєдіяльності продуктом. Серед волонтерів - самі представники центру, студенти ВУЗів та підприємці.


Юлія Бобир, представник «Обласного молодіжного центру» Полтавської обласної ради
"Це ті всі люди, з якими ми тісно співпрацюємо. І вони відгукнулися на наше прохання піти на таку благородну справу - здати кров і допомогти дітям і тим людям, хто у ній має потребу"

Загальноприйнята доза здачі крові для дорослих - 450 мілілітрів. Для молоді - 350. Якщо за сумою усіх процедур людина здала 18 літрів крові - їй присвоюється звання - почесний донор України.


Володимир Рудіков, головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові
"2842 донора у нас. Це говорить про те, що у нас є постійні донори"


Лікарі запевняють, альтернативи донорської крові у світі поки що не існує. Тому найбільшою цінністю для медичних закладів, де для лікування людей потребується кров - є донори.