Операція «Безпечний пішохідний перехід»

У 2013 році автоінспектори зафіксували на дорогах міста 68 дорожньо-транспортних пригод, у яких загинуло 5 осіб і 88 постраждали. За словами правоохоронців, нещасні випадки за участю пішоходів трапляються чи не найчастіше з-поміж інших. З огляду на це у ДАІ вирішили провести операцію «Безпечний пішохідний перехід». Водіїв зупиняли, нагадували про обережність за кермом та вручали листівки. Порушників, які не давали полтавцям перейти дорогу, так швидко не відпускали. Щоправда, покарання не було надто суворим - не штраф, а лише перегляд повчального фільму. Водії кажуть: вони знають правила, але уваги інколи бракує.

«Пешеходов пропускаю, может, просто не заметил.»

ДАІшники переконані: це має змусити водіїв взятися за розум, адже саме через них люди нерідко потрапляють під колеса.

Валерій Таран
заступник начальника ДАІ м. Полтави
«Дорожньо-транспортні пригоди трапляються з вини водіїв, які ведуть авто у стані алкогольного сп’яніння, порушують швидкісний режим, правила обгону на перехрестях, а також не дотримуються безпечної дистанції та інтервалу.»

Власне автомобілісти погоджуються: не завжди пропускають людей на переходах…

«Ну буває, буває не вспіваєм.»

…але додають: самим пішоходам теж на завадило б почитати правила.

«І пішоходам надо соблюдать, не токо водителям.»

Із цією думкою погоджуються і працівники автоінспекції. І підкреслюють: ДТП з вини пішоходів - не рідкість. Полтавці часто переходять вулиці у невстановлених місцях, наприклад, на вулицях Фрунзе, Грушевського або Великотирнівська. Цього року ДАІ вже оштрафувало за подібні порушення близько 30 осіб.