«Універсал» УТОГ – 80 років

Українське товариство сліпих утворили 1933 року. Тоді ж у Полтаві нечуючі люди організували учбово-виробничий комбінат, який до 37 року підпорядковувався Харкову. У 1937, коли з’явилася Полтавська область, комбінат офіційно передали обласному відділенню УТОГ Полтавщини. 1967 підприємство переходить на обробку металу і отримує назву «Універсал», під якою працює й досі. Із початку ХХІ століття і по сьогодні воно випускає низьковольтну апаратуру. На «Універсалі», який цього року відзначає 80-й день народження, кажуть: зараз фірма переживає золоті часи. Її продукцію купують у Білорусії, Росії та по всій Україні. Обсяги виробництва останнім часом зросли у 4 рази, що дозволяє підприємству виконувати свою головну місію - гідно дбати про громадян, які не мають слуху.

Борис Акінін
директор ПВП «Універсал» УТОГ
«Люди вчасно отримують зарплату, аванси, відпускні. Вони мають можливість відпочивати у Затоці, у Пуща-Водиці. Для них путівки коштують лише 20-30 % від повної вартості, вони можуть там відпочивати.»

Наразі в «Універсалі» працює 126 людей. Кожен з них отримує у середньому 2 з половиною тисячі гривень на місяць. Робітники говорять: умови їх повністю влаштовують. Микола Сліпко пропрацював тут 45 років - спочатку токарем, потім фрезерувальником.

Микола Сліпко
працівник ПВП «Універсал» УТОГ
«На моєму підприємстві все добре. Ми можмо жити, ми можемо працювати, ми отримуємо зарплату. У мене є сім’я, усі задоволені. Доки я можу, я продовжую працювати на своєму улюбленому підприємстві.»

80-річний ювілей підприємство відзначило святковим концертом у власному будинку культури. Розпочали із історії - колектив пригадав кращі моменти з життя «Універсалу». Кращих співробітників нагородили почесними відзнаками товариства глухих. А найталановитішим працівникам присутні аплодували під час творчих номерів, які вони підготували спеціально до урочистостей.