Обережно – гроза!

Це літо ,як ніколи багате на дощі із грозами. За даними сайту «факти», у середньому протягом життя шанси кожного з нас бути ураженими блискавкою становлять 1до3000. За даними вчених, людина раз на рік опиняється на відстані близько 1.5 кілометри від точки удару блискавки. Фахівці управління державної служби надзвичайних ситуацій в Полтавській області застерігають: ховатися під деревом під час грози -смертельно небезпечно, забороняється користуватися мобільним телефоном та знаходитися поблизу металевих речей.

 Віталій Шкляревський
 нач.відділу роботи із засобами масової інформації, громадськістю та документального забезпечення центру забезпечення діяльності Територіального управління

"Ні в якому разі не дозволяється купатися під час грози, знаходитися біля води і розведеного багаття, тому що тепловий потік притягає до себе цей енергетичний розряд."
Якщо удари блискавки застали вас надворі- сховайтеся в будь-якому можливому заглибленні у найнижчому місці, присядьте та намагайтеся якнайменше контактувати із землею. Віталій Шкляревський говорить, - навіть знаходячись вдома, не розраховуйте на абсолютну безпеку. В такій ситуації є свої нюанси.

"Якщо людина в будинку, то, в першу чергу, треба закрити всі вікна, виключити електроприлади, не знаходитися біля них."

Незважаючи на те, що ці правила вивчають в дитсадках, школах, університетах, під час грози люди часто поводять себе необачно. Працівники управління державної служби надзвичайних ситуацій радять батькам регулярно повторювати ці постулати дітям -це допоможе зберегти життя, здоров’я і майно.