Захист прав людей з обмеженими можливостями

Свою прес-конференцію начальник Головного управління Пенсійного фонду в області Валерій Руденко почав із підбиття підсумків. За перші 5 місяців року 468 тисяч громадян Полтавщини отримали пенсії та допомогу вчасно та повністю. Вже профінансовано 65% потреб на виплати пенсій у червні. Загалом із січня по травень сума видатків на виплати склала 3 цілих 3 десятих мільярда гривень. Окрім цього, на 2013 рік запланували підвищити прожитковий мінімум для непрацездатних людей. Із грудня він становитиме 949 гривень. Також уряд країни ухвалив рішення про підвищення мінімальних пенсій для інвалідів війни ІІ - ІІІ груп та учасниками бойових дій, яким виповнилося 85. Відтепер вони отримуватимуть не менше 2 тисяч 548 гривень. Валерій Руденко зазначає: на тлі постійних реформ у пенсійній галузі сфера оплати праці залишається без змін вже тривалий час. Бюджет фонду страждає від нестачі коштів через велику кількість найманих працівників, які працюють неофіційно.

Валерій Руденко
начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області
«Пояснення дуже просте: ці люди «пішли у тінь», у «тіньову» зайнятість. Вони працюють без офіційного оформлення трудових відносин. Відповідно, за них не платять внески роботодавці. Спостерігається це в основному у малому та середньому бізнесі.»

За словами Валерія Руденка, наразі в області пенсіонерів навіть більше, ніж осіб, які можуть працювати. До того ж чимало громадян - 12 відсотків працездатних людей - і досі отримує зарплату, меншу за мінімальну. Результат - ще більше клопотів для пенсійного фонду.

Валерій Руденко
начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області
«За нормами закону це практично злочин. Але за цих людей ніхто не несе відповідальності як на Полтавщині, так і в Україні, тому що усе знаходиться за ширмою неповної зайнятості.»

Однією з головних проблем сфери пенсійного забезпечення, на думку пана Руденка, є боржники. А саме, приватні підприємці, які станом на початок літа заборгували фонду 39 мільйонів гривень. Управління пенсійного фонду разом із виконавчою службою області вирішили: змушуватимуть боржників платити доволі радикальними методами - аж до описання та конфіскації майна.